Близько 05:50 год сьогоднішнього ранку поблизу с. Сокільники трапилась дорожньо-транспортна пригода, унаслідок якої загинув пішохід.
Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА, пише Четверта студія.
Через темну пору доби та погану видимість на дорогах такі ДТП є досить частим явищем. Загалом кількість зареєстрованих автопригод за участі пішоходів за поточні 10 місяців у Львівській області складає більше ніж 500 випадків.
Більшість ДТП сталися з вини водіїв, які порушили правила проїзду пішохідних переходів, інформують у Патрульній поліції Львівської області.
Нагадуємо основні правила для кермувальників:
1. Водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.
2. На регульованих пішохідних переходах і перехрестях у разі сигналу світлофора чи регулювальника, що дозволяє рух транспортним засобам, водій повинен дати дорогу пішоходам, які закінчують перехід проїзної частини.
3. Проїжджаючи повз пішоходів, які не встигли закінчити перехід проїзної частини й вимушено перебувають на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, водії повинні дотримуватись безпечного інтервалу.
4. Якщо перед нерегульованим пішохідним переходом зменшує швидкість чи зупинився транспортний засіб, водії інших транспортних засобів, що рухаються по сусідніх смугах, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися і можуть продовжити (відновити) рух лише переконавшись, що на пішохідному переході немає пішоходів, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.
5. Забороняється в’їжджати на пішохідний перехід, якщо за ним утворився затор, який змусить водія зупинитися на цьому переході.
До уваги пішоходів! Згідно з правилами дорожнього руху, в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світловідбивні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світловідбивні елементи.
Статистика