За час обмеження кількості пасажирів в одному транспортному засобі, яке було запроваджено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, комунальні перевізники Львова вже отримали збитки на суму 9 млн грн. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.
Як повідомила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, у квітні ці збитки можуть становити 20−25 млн грн.
Тому, для забезпечення життєдіяльності міста і належного перевезення пасажирів, з міського бюджету необхідно буде виділяти додаткові кошти для дотування ЛК АТП № 1 і ЛКП «Львівелектротранс».
«Сьогодні вихід на маршрути автобусів АТП № 1 становить 55%, приватних перевізників — 37%, а електротранспорт — трамваї і тролейбуси, практично 100% на маршрутах. У зв’язку з тим, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, в одному транспортному засобі має перевозитися не більше 10 осіб, то дохід підприємств різко зменшився — у 2−3 рази, в порівнянні з періодом до карантину”, – повідомила Маруняк.
Вона додала, що місто щодня моніторить, скільки коштів від перевезення пасажирів поступає на підприємства. Минулого тижня були дні, коли дохід впав у три рази, у п’ять разів, на вихідних сума коштів від продажу квитків зменшилася в 10 разів.
Відповідно наші комунальні підприємства АТП № 1 і ЛКП «Львівелектротранс» за 11 днів мають збитки 9 млн грн. Якщо говорити про прогнозовані збитки у квітні, бо до 24 квітня продовжено карантин, то вони можуть становити 20−25 млн грн.
Що означають ці збитки для підприємств? Найперше, вони не мають коштів, щоб ремонтувати транспорт, щоб ремонтувати свої мережі, колії, а в майбутньому може виникнути проблема і з виплатою заробітної плати.
“Тому АТП № 1 і «Львівелектротранс» необхідно буде дотувати. Необхідно буде, щоб місто виділило додаткові кошти, щоб транспорт міг їздити. Якщо цього не зробити, то матимемо серйозні проблеми в їх роботі”, — повідомила Ірина Маруняк.