Новини

У Польщі нові правила проживання українських біженців

У Польщі українських біженців зобов’язали оплачувати половину витрат на проживання в муніципальних гуртожитках і готелях. Місцева влада розгублена, адже серед біженців є непрацездатні особи без доходів, пише nowaruda24.pl.

З 1 березня в Польщі вступає в силу закон, який зобов’язує біженців оплачувати половину витрат на їхнє проживання та харчування в “колективних засобах розміщення”, що належать місцевим органам влади. Як підрахувала влада міста Нова Руда, 52 українським біженцям, які перебувають під їхньою опікою, доведеться платити за проживання по 35 злотих на день.

Координатор допомоги українським біженцям у мерії нової руди Барбара Пострах розповіла журналістам, що виконавчих підзаконних актів до закону немає, тому місцева влада чекає вказівок від губернатора.

“Ми самі не знаємо, як все це робити, тому що є список людей, які звільнені від цих зборів. Серед них: особи, які мають листок непрацездатності або групу інвалідності, жінки старше 60 років, чоловіки старше 65 років, вагітні жінки або жінки, які виховують дитину до 12 місяців, самотні особи, які виховують не менше трьох дітей, неповнолітні та особи які перебувають у важкій життєвій ситуації, яка не дозволяє їм внести свій внесок у витрати”, – заявила вона.

Місцеві чиновники не знають, що робити, якщо люди не зможуть оплачувати ці витрати – чи слід виселяти їх на вулицю в такому випадку.

“Це не дуже добре виглядає з боку уряду, вони не дуже конкретно регулюють навіть таке вкрай важливе питання, як виселення людей, які перебувають у важкому фінансовому становищі”, – заявив мер Нової Руди Томаш Кілінскі.

Українські біженці в Польщі

За даними ООН, в даний час на території Європи залишаються близько 4,8 млн українських біженців. Найбільше українців осіло саме в Польщі – 1,5 млн.

Як показують дані соцопитувань, майже всі українські біженці працездатного віку, які хотіли знайти роботу в Польщі, змогли це зробити. З початку війни близько 900 тисяч біженців з України були працевлаштовані в Польщі на спрощених умовах.

У той же час Німеччина дорікає країнам Західної Європи за те, що вони прийняли занадто мало українських біженців. Приміром, Іспанія прийняла в 10 разів менше українців, ніж Польща.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик
Tags: Польща

Recent Posts

Кадрові ротації у владі будуть продовжуватись, – Цимбалюк

Нардеп прокоментував можливе звільнення заступників міністра оборони

3 години тому

Смертельне ДТП на Львівщині – водій отримав вирок

Внаслідок цього і водій, і його 24-річний товариш отримали травми. Пасажир помер в кареті швидкої…

4 години тому

Життя на 5 тисяч гривень – це не життя, а виживання, – Цимбалюк

Нардеп прокоментував проект бюджету на 2025 рік

4 години тому