Новини

У Німеччині економічний бум: зафіксовано рекордно низьке безробіття

Як повідомило Федеральне агентство з праці (BA), в грудні у ФРН налічувалося 2,385 мільйона безробітних, що на 183 тисячі менше, ніж у грудні 2016 року, і становить 5,3 відсотка працездатного населення.

Одночасно BA оприлюднило середній показник за весь 2017 рік. Він впав до 2,533 мільйона (5,7 відсотка) і виявився найнижчим з часу об’єднання Німеччини в 1990 році.

Днем раніше, 2 січня, Федеральне статистичне відомство (Destatis) опублікувало середній показник зайнятості за весь 2017 рік, і він теж виявився рекордним: в минулому році на території ФРН трудовою діяльністю займалися 44,3 мільйона осіб. Це на 1,5 відсотка або 638 ​​тисяч осіб більше, ніж у середньому в 2016 році.

Настільки потужного стрибка зайнятості в Німеччині не спостерігалося десять років.

На 2018 рік провідні економічні інститути прогнозують подальше прискорення темпів зростання ВВП Німеччини і, відповідно, збільшення зайнятості. Згідно з прогнозами, вона в найближчі рік-півтора перевищить 45 мільйонів осіб.

У той же час на подальше істотне зниження рівня безробіття в Німеччині експерти вже не розраховують. У розвинених ринкових економіках показник приблизно в 5 відсотків вважається ознакою фактично повної зайнятості.

Внутрішніх трудових ресурсів для того, щоб повною мірою забезпечити зростаючу економіку країни необхідними їй кадрами, сьогоднішній Німеччини явно не вистачить, пише видання. Експерти одностайні: німецькому ринку праці потрібно постійне підживлення кваліфікованими іноземними трудовими мігрантами.

Глава Федерального агентства з праці Детлеф Шеле в кінці минулого року заявив: “Скажу з усією певністю: без залучення працівників з третіх країн ми в найближчі роки не обійдемося”.

Під третіми країнами маються на увазі держави, які не входять в ЄС.

Працівники з цих країн з вищою або середньою спеціальною освітою вже зараз мають можливість отримати в Німеччині роботу разом з посвідкою на проживання.

З прийняттям закону про імміграцію процес залучення в країну трудових мігрантів має стати більш впорядкованим, а умови і критерії прийому іноземних працівників – більш прозорими і зрозумілими.

Інститут німецької економіки опублікував результати дослідження, згідно з яким найбільш гостро брак кваліфікованих кадрів відчувають зовсім не в столиці Німеччини, Берліні, а на південному заході країни, в промислово розвиненій землі Баден-Вюртемберг, а також в Тюрінгії і Рейнланд-Пфальц, особливо – в сільських районах.

Нагадаємо, у грудні Європейський центральний банк залишив ключову облікову ставку на рівні 0%.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

10 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

11 години тому