«Серед розважально-інформаційних телеканалів фактична частка української мови найбільше представлена в ефірі «UA:Перший» (100%), «1+1» (83%) та НТН (75%). Найменше державної мови – в ефірі телеканалу «Інтер» (37%). Також на свої показники треба звернути увагу телеканалам ICTV та «Україна» (74% і 66% відповідно – ред.), адже за рік закон вимагатиме фактичної наявності української мови в 75%», – сказав Костинський.
Водночас він поінформував, що в ефірі інформаційних телеканалів показники фактичного та формального обсягів української мови є майже однаковим.
«Оскільки ми знаємо, що ці телеканали є телеканалами новин, то вони дають найбільше власного продукту. Тут формальна і фактична частка української мови збігається і становить 99% і 95%. Найменший обсяг української в ефірі телеканалу «112 Україна» – це 79%, але у будь-якому разі це перевиконання квоти. Найбільше ж державної мови зафіксовано в ефірі «Еспресо», «Громадського ТБ» і «5 каналу», – сказав член Нацради.
Серед пізнавальних телеканалів найкращі показники в дотриманні законодавства демонструють «Культура» і «Мега» – 100 і 98% відповідно за обома показниками.
«Водночас телеканал «Ескулап», демонструючи формальне виконання закону на 100%, фактично забезпечує в ефірі лише 49% української мови», – уточнив Костинський.
Що ж до розважальних телеканалів, то, за його словами, майже всі такі мовники формально перевиконали вимоги закону. Лідерами цієї групи каналів є М1, ТЕТ і «Новий канал» зі 100%, а аутсайдером став «Індиго» – 37% україномовного контенту.
Це може бути черговий вкид ворога, щоб посіяти паніку