У п’ятницю, 22 січня, у великій сесійній залі Львівської міської ради о 12 годині відбудуться слухання щодо бюджету розвитку на 2021 рік Львівської міської територіальної громади.
Про це інформує прес-служба Львівської міськради, пише Четверта студія.
Зокрема, як зазначила директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич, було напрацьовано збалансований розподіл коштів, з врахуванням бюджетної резолюції, пропозицій головних розпорядників та потреб великих комунальних підприємств.
«Загальний бюджет розвитку в нас цього року на понад 150 млн грн більший, ніж було по факту у 2020 році. І він є більший майже на 600 млн грн за ту суму, яку ми на початку 2020 планували на виконання робіт. Тобто цьогоріч він більший і від факту, і від запланованого торік”, – повідомила Кулинич.
Чиновник визнає, що що меж досконалості не існує.
“Ми мусимо виходити з тих ресурсів, які ми зможемо отримати. Насправді є дуже амбіційні плани по дохідній частині, тому ми мусимо активно попрацювати, аби зреалізувати всі плани і з продажу комунального майна, і з продажу земельних ділянок, і, відповідно, ще отримати ресурс замість інвестиційного внеску, оскільки інвестиційний внесок з 2021 року не залучається від забудівельників через зміни у чинному законодавстві”, – повідомила Кулинич.
Вона розповіла, що минулого року Львів отримав запозичень 900 млн грн на інфраструктуру та дороги. “В цьому році ми теж плануємо і будемо з пропозицією виходити до депутатського корпусу, щоб вони підтримали певні запозичення, аби було залучено до міського бюджету ще 760 млн грн”, – каже Кулинич.
У мерії наголошують, що старались зробити збалансований розподіл, враховуючи і бюджетну резолюцію, і пропозицію головних розпорядників коштів, і так само намагались спланувати роботу найбільших комунальних підприємств, оскільки ми розуміємо, що не переглядаються тарифи, і ми також мусимо думати про те, щоб ті колективи отримували заробітну плату. Тут йдеться про водоканал, теплоенерго, автодор, електротранс та АТП-1.
“Тому ми повинні врахувати й видатки на ці підприємства і забезпечити всі відповідні гарантійні виплати до взятих наших зобов’язань у попередні роки”, — зазначила директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.
За її словами, цьогоріч передбачені кошти також на реалізацію проєктів у населених пунктах, що увійшли до складу Львівської МТГ.
На освіту передбачається 126 млн грн, на спорт — 39 млн грн, на охорону здоров’я — 145 млн грн, на культуру — 60 млн грн, на наші парки — 80 млн грн, на охорону історичного середовища — 55 млн грн. Також треба врахувати, що 89 млн грн передбачено на виконання проєктів Громадського бюджет.
“Спершу ми передбачали 59 млн грн, однак, аби реалізувати проєкти, які отримали значну підтримку від мешканців, але не набрали необхідної кількості голосів, ми додали ще 30 млн грн. Таким чином, якщо на освіту ми передбачаємо 126 млн грн, то ще з Громадського бюджету — 33 млн грн, і в результаті виходить до 160 млн грн загалом. До того ж, 180 млн грн передбачено на районні адміністрації. З цих коштів райони також передбачають фінансування на ті території, які також зараз є приєднані до міста Львова. Титульні списки по цих всіх роботах будуть затверджувати профільні депутатські комісії”, – повідомила Кулинич.
Вона додала, що місто мусить також сплатити лізингові платежі, наші гарантії та виділити кошти на ПДВ, оскільки ще близько 3 млрд грн коштів буде залучено у 2021 році – це вибірка коштів з Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку на ті проєкти, які вже впроваджуються.
“Якщо говорити в цілому, то якщо 3 млрд 600 тис. — безпосередньо бюджет розвитку, то ще майже 3 млрд грн отримаємо від кредитних коштів. Загалом це понад 6 млрд грн весь обсяг бюджету розвитку. В переліки будуть обов’язково включені всі перехідні об’єкти, які були розпочаті торік до завершення та нові об’єкти”, — додала Ірина Кулинич.
Нагадаємо, з 21 січня 2021 року до 1 лютого 2021 року триватимуть консультації з громадськістю щодо затвердження переліку об’єктів, видатки на які будуть проводитись за рахунок бюджету розвитку бюджету Львівської територіальної громади на 2021 рік. Ініціатор консультацій: департамент економічного розвитку Львівської міської ради.
Зауваження та пропозиції можна подавати через Центри надання адміністративних послуг або як електронне звернення до 01.02.2021 року.
22 січня 2021 року відбудеться онлайн — представлення документу, пряму трансляцію можна буде переглянути на офіційному порталі депутатів Львівської міської ради. Початок о 12:00.