Комісія архітектури, містобудування та розвитку територій на своєму засіданні розглянула понад 160 питань порядку денного.
Про це пише Четверта студія з посиланням на портал депутатів.
Серед найрезонансніших:
Депутати підтвердили наміри міської ради і передали Сихівській районній адміністрації право на створення скверу.
Як повідомив заступник голови комісії Юрій Мартинюк, у парку на вулиці Івана Франка біля РАГСУ громадська організація судиться і блокує ініціативу мешканців та депутата Ігоря Зінкевича про створення скверу. Відтак члени комісії на рішення суду розглянули це питання і відмовили громадській організації, натомість передали право Сихівській організації завершити питання створення скверу.
На засідання завітали мешканці, які мають ділянки у садовому кооперативі на проектованій Тарасівській і виступають проти багатоквартирної забудови. Згідно з регламентом ЛМР, вони мають право виступу на сесії, щоб пояснити свою позицію проти наміру розроблення детального плану із зміною функціоналу з малоповерхової садибної забудови на багатоповерхове житлове будівництво.
“Ми домовились, що коли це питання буде в порядку денному нашої комісії, ми запросимо мешканців та ініціатора розробки детального плану. Крім цього, на найближчій сесії ми поінформуємо міського голову та депутатів, що це питання не пройшло комісії, викликає резонанс мешканців і потребує додаткового опрацювання», – Юрій Мартинюк.
Також депутати розглянули питання проекту НЕФКО на 19 млн грн, передбачені на будівництво нових об’єктів для внутрішньо-переміщених осіб.
“Гелена Казимирівна, начальниця юридичного департаменту, презентувала цей проект. Ми підтримали, але дали свої рекомендації, щоб завершення цього питання було у підпорядкуванні юридичного департаменту, оскільки там багато юридичної роботи. На нашу думку, саме цей департамент може найбільш ефективно це зробити».
Члени комісії ініціювали зміну цільового призначення аукціонної ділянки на Левандівці. Зараз вона відноситься до земель промисловості, однак навколо є здебільшого житлова забудова, кінцева тролейбуса і бракує об’єктів громадського і комерційного призначення. Тож значно вигідніше для міста змінити цільове призначення під громадську забудову, позаяк такі ділянки значно дорожчі на аукціоні і бюджет зможе отримати більший прибуток.
На думку Юрія Мартинюка, нове підприємство чи виробництво поруч з житловою забудовою – сумнівне в реалізації, а згодом такі ділянки у більшості випадків продаються девелоперам і, як правило, знову потрапляють на сесію міської ради для зміни свого функціонального призначення.
“Оскільки цим питанням опікується земельне управління, ми вирішили дати йому доручення ініціювати зміну цільового призначення і привести ділянку у відповідність до нашого бачення – поставити на аукціон ділянку, яка принесе більше коштів міській скарбниці», – зауважив Юрій Мартинюк.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу