Спеціалісти Центру трансплантології Першого медичного об’єднання Львова виконали забір донорської нирки лапароскопічно, тобто через маленький розріз, що є світовим стандартом для якнайкращої допомоги пацієнтам. Родинна трансплантація минула успішно.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
43-річний Богдан Швец – львів’янин. 18 років тому його нирки почали погано працювати. Чоловік почав сильно набрякати, тривалий час очищувати організм допомагали медикаменти та крапельниці.
А вже 25 березня цього року Богдан став на лист очікування, адже його нирки відмовили, показники креатиніну перевищували норму в 10 разів. Тоді медики поставили чоловіка перед вибором: або діаліз, або трансплантація. Лікарі порадили шукати донора серед найближчих родичів.
«На допомогу прийшла моя дружина, якій я до кінця свого життя буду вдячний», – ділиться Богдан.
«Я навіть і секунди не роздумувала, бо мені треба врятувати життя найріднішої людини», – каже Наталія, дружина пацієнта.
Коли всі аналізи та обстеження були в нормі, команда спеціалістів Центру трансплантології Першого медобʼєднання Львова виконала родину трансплантацію. Забір нирки відбувся лапароскопічно, через декілька маленьких проколів.
«Це золотий стандарт в усьому світі. Це метод, який не потребує доведення своїх переваг, оскільки переваг значно більше. Вже на третю добу після операції пацієнти можуть їхати додому», – каже Максим Овечко, керівник Центру трансплантології Першого медобʼєднання Львова.
Нині родина відновлюється після операції та будує спільні плани на майбутнє.
Нагадаємо, Львів є одним з лідерів української трансплантології. Першу трансплантацію тут виконали у лютому 2020 року. Саме тут вперше в Україні пересадили комплекс підшлункова залоза та нирки, а також провели першу в Україні пересадку комплексу серце-легені та успішну спліт-трансплантацію печінки. Загалом за 4 роки львівські лікарі пересадили понад 400 донорських органів.
Записатись на консультацію до фахівців Центру трансплантології Львова можна за номером телефону: +380 (68) 513 37 10, або ж звернутись до лікарні святого Пантелеймона у Львові (вул. Миколайчука, 9).
Стрічку обрали для показу в межах заходів до «1000 днів спротиву»
Мінветеранів спільно з МОЗ та НСЗУ