У Першому територіальному медичному об’єднанні м. Львова вперше в Україні пересадили печінку маленькому хлопчику від посмертного донора. Медики радіють: на сьому добу після трансплантації печінка працює, стан дитини – стабільний.
Як пише “Четверта студія”, про це повідомляє Львівська міська рада.
«У велике свято Водохреща хочемо розповісти вам дивовижну історію про малюка, вижити якому захотіла допомогти ціла країна. Тиждень тому лікарі з різних медзакладів, а ще поліцейські та багато-багато небайдужих людей об’єдналися, щоб однорічний Артемчик із маленького села на Прикарпатті дочекався донорської печінки. Завдяки цьому він не просто отримав шанс жити, а ще й став першою в Україні дитиною, якій печінку трансплантували від посмертного донора у такому маленькому віці.
Страшну хворобу – атрезію жовчних протоків та виражену печінкову недостатність у ньому видають жовті шкіра і склери, а ще великий животик. З таким діагнозом він народився, а в серпні стало відомо – врятувати дитину може лише трансплантація печінки. Її від посмертного донора таким маленьким діткам в нашій країні ще не робили, а з родини Артемкові за донора не підходив ніхто.
Відтак останні чотири місяці хлопчик з 22-річною мамою Христиною жили в лікарні і лише сподівалися на диво. Там 6 січня малюк навіть відсвяткував свій перший день народження. І от 12 січня стає відомо, що у Вінниці, в обласній клінічній психоневрологічній лікарні, є донор. Це 44-річний чоловік, у мозку якого розірвалася аневризма. Врятувати пацієнта лікарі не змогли, але родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів і подарувала шанс Артемку.
Розгортається ціла спецоперація. Печінку, яка поза тілом “живе” максимум 12 годин, з Вінниці доправляє вертоліт Нацполіції. Орган в дитячій лікарні на Орлика зустрічають трансплантологи – це наші лікарі та команда колег з столичної лікарні “Феофанія”, які приїхали на допомогу», – розповів Олег Самчук, керівник лікарні швидкої медичної допомоги.
Хірургічне втручання було надскадним. Спершу лікарям довелося розділити донорську печінку, аби взяти для маленького Артемка її частину. Потім розпочали саму трансплантацію, яка тривала майже до ранку – а це близько 12 годин. Опісля малюк перебував у реанімації під цілодобовим моніторингом. Від нього не відходили лікарі.
«І нині, у це велике свято, на сьому добу після трансплантації, можу нарешті сказати: печінка працює, стан дитини стабільний. І хоча успішна операція – це лише половина шляху (попереду не менш складна його частина, виснажений хворобою організм дитини має адаптуватися до життя з новим органом), наш колектив продовжує докладати максимум зусиль, щоб Артемко окріпнув і зовсім скоро покинув нашу лікарню здоровим малюком. Його мама вірить, що з Божою допомогою так і буде.
Дякую лікарям Клінічної лікарні “Феофанія” та Національного інститут хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова, а також усім, завдяки кому вдалося дати шанс на життя Артемку.
І звісно, найбільша подяка і шана – родичам донора, які погодилися допомогти нам врятувати життя маленького хлопчика.
Ця дивовижна історія, коли велика країна об’єдналася заради порятунку однієї дитини, вселяє надію іншим діткам, які так само, як і Артемко, потребують допомоги – отримати її у нас, в Україні», – додав Олег Самчук.