Після тривалої перерви відновила роботу адміністративна комісія при виконавчому комітеті Львівської міської ради, яка розглядає питання порушення законодавства про охорону історичної спадщини.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
На першому з часу війни засіданні розглянули, зокрема, питання щодо самовільних робіт у пам’ятках архітектури – житловому будинку на вул. Котляревського, 47 та в нежитловому приміщенні на вул. Коперника, 11.
Власник квартири на вул. Котляревського, 47, готовий виготовити проектно-кошторисну документацію, щоби привести будинок до первісного вигляду. Самовільні роботи з перепланування приміщення на вул. Коперника, 11 призупинені. Власниця погоджує необхідну документацію. В обох випадках на кожного з порушників накладено штраф, у розмірі 1700 грн.
Детальніше про ці випадки розповіла керуюча справами виконкому ЛМР Наталія Алєксєєва: «Прибудова від дворового фасаду відкритого балкону світлопрозорими огороджувальними конструкціями на висоту поверху та добудова тераси на рівні другого поверху будівлі пошкодили її історичний вигляд. Ці роботи є самовільними – відтак мерія звернулася до суду, аби усунути порушення. Випадок розглянули на адміністративній комісії. Порушник на засідання не прийшов, втім із протоколом управління охорони історичної спадщини ознайомлений і його підписав. Власник ще раніше уклав охоронний договір, але його не дотримався. Людина готова виготовити проектно-кошторисну документацію, щоби привести будинок до первісного вигляду. Але роботи проводили самовільно. Тому порушник має сплатити максимальний штраф. На жаль, його розмір, згідно із чинним законодавством, не вражає: це 1700 грн. А пам’ятка на Котляревського, 47 матиме усі необхідні документи, там буде проведена реконструкція і вигляд має відповідати історичному контексту будівлі.
Роботи з перепланування нежитлового приміщення на вул. Коперника, 11 теж проводили самовільно, мовляв, треба терміново осушити підвал. Наразі власниця призупинила усе, розробляє і погоджує проєкт. Фасад будинку не чіпали. Попросила колег із управління історичної спадщини прослідкувати, аби жоден припис щодо історичної спадщини в цьому випадку не був порушений, і підійти до проблеми комплексно. Охоронний договір укладають. Протокол натомість оформлений, порушниця вже сплатила штраф».
Нагадаємо, комісія розглядає виключно адміністративні спори про адміністративні правопорушення у межах законодавства про охорону історичної спадщини, а саме справи про адміністративні правопорушення, які передбачені ст. 92 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу