Про це повідомляє видання Фотографії старого Львова.
Ця виставка спільний задум двох львів’ян, котрі виросли у Львові та дитинство провели серед однолітків у подвір’ях. Львівські подвір’я – це не лише кам’яні колодязі, а цілий світ, який проходив перед дитячими очима.
“Старі, з австрійських часів, житлові будинки у Львові мають здебільшого внутрішні балкони. Довгі, з залізним поручням, ці балкони оперізують поверхи таких будинків з краю в край. Влітку у гарну погоду жіноцтво нашого кварталу любило на гамірливих внутрішніх балконах ніжитися на сонці. Мамам і бабусям зручно було теж з висоти поверхів наглядати за своїми юними нащадками, що гралися з ровесниками внизу на подвір’ї. Голосні розмови перелітали з балкона на балкон, траплялося, що говорили одночасно кілька поверхів нараз. Серед мешканців панували доброзичливі стосунки спільноти і мало не родинна лагідність”, – писав свого часу у своїх спогадах Наконечний.
І власне таку атмосферу спробували відтворити організатори виставки. У дворику Палацу Сапіги на мотузках сохла білизна, а старші пани грали в шахи та доміно. На столі в старому молочному бідоні ароматно лоскотав ніздрі квас, а трилітровий слоїк з закрученим компотом змушував розпливатися у посмішці.
Всі, хто завітав на відкриття, одразу ставали “сусідами” і легко спілкувалися на різні повсякденні теми. Тут панувала атмосфера доброзичливості і причетності до чогось майже рідного.
Також автори запросили долучитися усіх охочих до закриття виставки, яке урочисто відбудеться 18 травня з 12 до 19 години. В цей проміжок часу всі фотографії з виставки можна буде придбати у форматі фотосушки. Тобто кожен гість закриття зможе придбати будь-яке фото за ним самим визначеною ціною. Більше того, всі охочі зможуть доповнити експозицію фотосушки своїми фотографіями.
Кошти, зібрані на фотосушці організатори планують потратити на реставрацію церкви Богоявлення Господнього у селі Кугаїв.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу