У Львові ГО “Я не одна” організувала тренінг про подолання насильства.
Про це повідомляє кореспондент ІВ Четверта студія.
Протягом двох днів навчання учасники мали змогу безкоштовно дізнатися про всі види насилля, способи запобігання та способи боротьби з гендерно зумовленим абюзом.
Як відомо, у законодавстві прописані чотири види насилля: психологічне, економічне, фізичне та сексуальне. Кожна людина, незалежно від статі та соціального статусу, стикається хоч з одним за своє життя, тож і повинна мати інструмент та ресурс для самозахисту.
Особливу увагу тренерки закцентували на особистих кордонах людини, про те, як визначити власні непорушні межі комфорту. Як чинити здоровий опір іншим та змусити поважати межі дозволеного.
Зокрема й важливим аспектом боротьби та запобігання насильства є правовий, у цьому полі можна досягти справедливості й захисту людських інтересів.
Звертатися по допомогу – не соромно, нерідко це вимушена міра, аби вберегти власне життя та життя близьких.
Тренери – Галина Семенина – експертка із питань гендерно зумовленого насильства, координаторка кейс-менеджерів БФ “Батерфлай” та Зоряна Кручак – психологиня, фасилітаторка. Подія відбулась завдяки підтримки UNICEF.
Куди можна звернутися у разі вчинення насильства : Поліція – 102. Урядовий центр з протидії насильству – 15-47. Національна “гаряча лінія” 0-800-500-225, 116-111
Довідка:
Громадська організація “Я не одна” – об’єднання сил, спрямоване на підтримку жінок, що постраждали від насилля або ж опинились у складних життєвих обставинах. Також організація покликана допомагати родинам військовослужбовців. Сфера послуг – психологічна підтримка, супроводи, навчальні групові тренінги.
Дмитро Колос, ІВ Четверта студія.
Фото ГО “Я не одна”
Статистика