У Львові у головній будівлі Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького відбулася презентація нового освітнього дитячого проєкту «Інтерактивний музей «Митрополит А. Шептицький і Національний музей у Львові». Про це ІВ Четверта студія повідомив Керуючий партнер ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні» Роман Білявський.
Львівська обласна рада оголосила 2020 рік роком Андрея Шептицького. Одним із найвизначніших здобутків у подвижницькій праці визначного діяча церкви та одного із найвидатніших українських меценатів ХХ століття – митрополита Галицького УГКЦ Андрея Шептицького стало заснування Національного музею у Львові. Сьогодні музей з пошаною носить ім’я свого творця. До 155 – ліття від дня народження свого Фундатора і Патрона НМЛ підготував інтерактивний проєкт для учнівської молоді Львівщини, який покликаний у цікавій та доступній розповіді ознайомлювати з історією музею та його збірками.
Команда музейників розпрацювала інтерактивний путівник-квест для дітей, який у формі захопливої гри та анімації знайомить з історією музею та його збірками. У путівнику оживають постаті митрополита Андрея та першого директора музею Іларіона Свєнціцького. Вони розповідають маленьким відвідувачам про початки формування музею, знайомлять з його скарбами й ставлять запитання.
Автори путівника пропонують зосередити увагу глядачів на трьох локаціях: головній будівлі (просп. Свободи, 20), Історичному комплексі (вул. М. Драгоманова, 42) та Художньо – меморіальному музеєві Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11).
Розповідь буде присвячена вибраним творам українського мистецтва ХІV-початку ХХ століть, що належать до знакових пам’яток української духовно – культурної скарбниці.
Путівник буде доступний на інтерактивних панелях, встановлених в експозиціях у кожній зі згаданих локацій.
У проєкті залучено архівні матеріали музею, оригінальні фотографії та хрестоматійні пам’ятки фондових груп «іконопис», «давня декоративна тканина», «живопис», «графіка». Інсталяцію інтерактивної гри – квесту на сенсорних екранах проведено на основі комплексного підходу: опрацьовано концепцію, оцифровано артефакти, написано сценарій анімацій, укладено структуру інтерактивну, підготовлено ілюстративний матеріал, здійснено верстку.
Партнером освітнього дитячого проєкту «Інтерактивний музей «Митрополит А. Шептицький і Національний музей у Львові» виступає ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні» за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.
Освітнього дитячий проєкт «Інтерактивний музей «Митрополит А. Шептицький і Національний музей у Львові» офіційно висвітлений на інформаційному порталі ЛОДА, а також: Газета «ЛЬВІВСЬКА ПОШТА», Інтернет – видання «Четверта студія», Інтернет – видання «КУЛЕМЕТ», Інтернет – видання «ФОТОГРАФІЇ СТАРОГО ЛЬВОВА».
Проведення заходу відбулося з дотриманням усіх правил карантину та санітарно – епідеміологічних норм.
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу