Новини

У Львові відбудеться Національний відбір кращої учнівської міні-компанії для участі в європейському фестивалі молодіжного підприємництва у Туреччині

26 травня о 10.00 у Львівському національному університетіімені Івана Франка розпочнеться Національний відбір кращої учнівської міні-компанії, яка у липні представлятиме Україну та свій навчальний заклад на європейському фестивалі молодіжного підприємництва Gen-E у Туреччині.

Про це пише Четверта студія з посиланням на організаторів.

За єдину путівку в Стамбул змагатимуться 40 учнівських міні-компанії з 36 закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів Львівської та Чернівецької областей. Увересні 2022 року вони долучилися до програми «Компанія» від ГО «Junior Achievement Ukraine», що є частиною всесвітньо відомої громадської організації JA Worldwide, яка понад 100 років займається розвитком підприємницьких навичок молоді, їїфінансової грамотності, а також підготовкою учнів до ринку праці.

До складу журі Національного відбору увійшли відомі в Україні успішні підприємці та керівники департаментів освіти і науки Львівщини та Буковини: Олег Паска, директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА, Оксана Сакрієр, директор департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, Інна Бєлянська, Голова Правління «Metlife Україна», Анна Бечко«Citi Ukraine», Ростислав Вовк, СЕО «Кормотех», член Ради Директорів «Спілка Українських Підприємців», Надія Гаталяк, засновниця косметичного бренду натуральноі косметики Boitier124,  засновниця Клубу Успішних Жінок України, Юрій Самець, підприємець, співвласник одягової компанії «Самбай», Голова наглядової ради Західноукраїнського кластера індустрії моди, Тетяна Дуткевич, власниця ТМ «Ciabatta», Голова Клубу Підприємців Буковини, Михайло Ганчук, CEO ТОВ «Промавтоматика», Андрій Левкович, Президент Івано-Франківської Торгово Промислової Палати, Ольга Добровольська, керівниця платформи «Жінки у Бізнесі» у Львівській області, СЕО HR агенства «Red Berry».

Національному відбору передували 8 місяців наполегливої праціучасників програми «Компанія» зі Львівської та Чернівецької областей.

У жовтні-листопаді першим серйозним випробуванням підприємницьких навичок молоді став публічний захист своїх бізнес-ідей під час Таборів підприємництва у Львові та Чернівцях. Разом зі своїми вчителями та кращими підприємцями Львівщини та Буковини, які стали їхніми бізнес-менторами, учнівчилися генерувати бізнес-ідеї та критично їх оцінювати з точки зору їх практичної реалізації та переконливо презентувати членам журі. І саме за цими критеріями журі обрало по три кращі міні-компанії з кожної області за підсумками Таборів підприємництва.

В грудні-лютому відбувалася реєстрації міні-компаній, розподіл ролей та розробка бізнеспланів, виготовлення перших зразків продукції, налагодження реклами та логістики, а головне просування своєї продукції та послуг на ринок.

У березні цього року кращі українські міні-компанії зі Львівщини та Буковини за підсумками Таборів підприємництваотримали можливість презентувати свою продукцію та бізнес-ідеї на Міжнародній молодіжній ярмарці у Литві, де отримали перший досвід публічних продаж. Більше того, міні-компанія«Левчики» зі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу здобула нагороду у номінації «Найкраща бізнес-ідея циркулярної економіки», завдяки своїй бізнес-ідеї та готовій продукції – ароматизованим еко-блокнотам з переробленого паперу.

У квітні досвід публічних продаж отримали всі 40 учнівських міні-компаній з 36 професійно-технічних закладів та профільних коледжів Львівської та Чернівецької області. Під час Першого в Україні ярмарку молодіжного підприємництва Junior EXPO-2023у Львові вони презентували і продавали товари і послуги 6 категорій –  готові оригінальні страви та напої, прикраси та аксесуари, сувенірна продукція, корисні товари для дому та побуту, вироби з металу та послуги з хімічного аналізу води.

– Всі здобуті впродовж восьми місяців підприємницькі та комунікаційні навички знадобляться учасниками учнівських міні-компаній під час Національного відбору. Адже журі оцінюватиме не лише бізнес-ідею, а те як вдалося її реалізувати, яку продукцію виготовляє учнівська міні-компанія, як просуває її на ринок, чи має успішні продажі та наскільки переконливо може презентувати журі свій бізнес-проєкт, – говорить  директор з розвитку ГО «Junior Achievement Ukraine» Андрій Турак.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

8 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

9 години тому