Новини

У Львові цього року розриють вулицю Суботівську

Медицина та сміттєпереробний завод, парки і вода без хлору, реконструкції вулиць та освітні зміни, життя в складі громади та цікаві культурні ініціативи. Міський голова Андрій Садовий у традиційному відеозверненні розповів, яким 2021 рік був для Львова, а також поділився частиною планів із розвитку міста наступного року.

Про це пише Четверта студія.

«Плануючи рік, нам треба добре проаналізувати 2021-й: яким він був. Особливо останні місяці дали велике напруження, тому що понад 100 тисяч російських військ стоїть на нашому кордоні і дає чіткий посил про можливу агресію. Це змушує не просто задуматися – це вимагає від нас конкретних дій. Тому питання територіальної оборони та захисту нашої держави було, є і буде нашим пріоритетом ще достатньо довго.

Звичайно, що темою, яка найбільше обговорювалась, була медицина та Covid-19. Мабуть, немає жодної людини у Львові, яка б не зіткнулась з хворобою особисто чи через хворобу своїх рідних, близьких, друзів. Слава Богу, що медична система міста справилася. Скажу вам більше: ми змогли провести дуже серйозну реформу. Ми утворили три об’єднання. Сьогодні львівські лікарі можуть оперувати в різних лікарнях без жодних перепон. Ми стали лідером в Україні з трансплантології та провели 56 операцій за останній час, а це – врятовані життя.

Переживши сміттєву блокаду, кожен львів’янин має запитання – а що там з будівництвом заводу. Польська компанія Control Process почала будівельні роботи.

До речі, ми вже запустили в роботу першу чергу станції компостування, і тільки цього року переробили більше 8 тисяч тонн органіки. В наших планах – переробляти всю органіку та отримувати компост. А це, до речі, додаткові кошти до нашого бюджету. Також великий об’єм, до 70%, – зроблених робіт по рекультивації полігону. Це один з найбільших полігонів у Східній Європі. Ми завершуємо наступного року технічну рекультивацію і починаємо біологічну. Сьогодні є питання: що там буде? Чи там буде парк? Чи там будуть певні види спорту? Це вже ми разом з львів’янами будемо вирішувати.

Одним із пріоритетів програми 24/7 є розвиток наших парків і скверів. Ми дуже багато висадили цього року дерев і кущів. Особливо мені приємно, що ми висадили фактично новий фруктовий сад спільно з родинами Героїв Небесної Сотні в пам’ять про наших Героїв. Кожен район отримав нового садівника. У наступні роки всі парки, сквери, озера будуть мати новий, привабливий, комфортний вигляд і милий для кожного з нас.

Тільки лінивий цього року не говорив про реконструкцію вулиці Степана Бандери. Вона сьогодні вже відкрита, хоча певні роботи будуть ще і наступного року.

Приємно сьогодні споглядати і вулицю Пекарську, Шимзерів, Богдана Хмельницького, яка стала набагато швидшою. Ще в роботі є вулиці Пилипа Орлика та Шевченка. Ці роботи будуть завершені вже наступного року. Загалом, буде багато нових реконструкцій наших доріг в різних районах Львова, в тому числі будемо починати вулицю Суботівську.

Звичайно, що львів’яни також чекають на електронний квиток. Він запускається наступного року, але це буде відбуватися етапами, щоб не було якогось дискомфорту для нас усіх. Звичайно, питання транспорту. Ви, мабуть, бачили як нові трамваї заїжджали в останні тижні року в наше депо. Заїхали три нові п’ятисекційні великі трамваї. Ще має заїхати на початку наступного року сім. Також ми очікуємо на 100 нових автобусів. Як ви знаєте, попередній тендер ми скасували, коли виграла білоруська компанія, тому що ми повинні мати продукцію нашого власного виробництва та тих країн, які є нашими партнерами і які нас підтримують. Також ми в очікуванні нового взірця електробуса. Маємо намір для міста додатково закупити спільно з приватним бізнесом 250 нових електробусів. Електротранспорт та його розвиток – це наш пріоритет.

Нашою гордістю є діти, мудрі діти. 59 наших львів’ян отримали найкращий результат на ЗНО. Останні роки Львів є лідером за ЗНО, і це ще раз підтверджує, що наші інвестиції в освіту – це правильно. Ми надалі будемо це робити: нове обладнання, нові ремонти.

Якщо говорити про нові школи, то ми плануємо розпочати будівництво і в районі вулиці Щурата та вулиці Під Голоском. Також будемо добудовувати нові корпуси, але це складний і великий процес. Надіюсь, що держава також фінансово допоможе. Щодо садочків. Ми цього року збудували великий садочок на Під Голоском. Також відкрили садочок на вулиці Медової Печери – це плюс 625 місць. На сьогодні ми маємо більше 250 вільних місць, але я би хотів, щоби вільні місця були у кожному районі міста Львова. Тому в наступному році буде багато нових садочків, які заново відкриють двері. До речі, після зимових канікул відкривається новий корпус школи в Рудно. Дуже довго на неї чекали. Тривають роботи по будівництву школи в Брюховичах. Ми дуже багато запланували нових шкіл, які ми повинні збудувати, також добудовуючи певні корпуси, але це вже буде робота наступного року. Загалом, формула дуже проста: усі школи мають бути належно відремонтовані, всі спортивні майданчики мають бути найкращої якості. Ну, і ми маємо мати плюсовий баланс – мають бути вільні місця і в школах, і в садочках. Таке наше завдання, згідно з програмою 24/7.

Сьогодні і Підбірці, і Гряда, і Малехів – це все місто Львів. Ми живемо нашою об’єднаною громадою. Ми відкрили нові офіси, і кожен мешканець отримує ідентичні послуги. А громадський транспорт зшиває наше місто на сьогоднішній день. Звичайно, ще багато треба зробити з точки зору розвитку інфраструктури, але навіть участь у Громадському бюджеті показує велику активність всіх: хто живе і в центрі міста, і на Сихові, і в Гряді, і в Рясне-Руській.

Станом на сьогодні, жоден куб води не хлорується у Львові. Ми повністю відмовились від хлору, і сьогодні використовуємо гіпохлорит натрію. Це, фактично, кухонна сіль. Дуже великий об’єм робіт запланований на наступні роки. Завдання дуже просте – вода в крані має бути найвищої якості.

Ну і, звичайно, не обійшлося цього року без скандалів. Але у Львові навіть скандали є культурними. Я маю на увазі скульптуру Ксавера Моцарта. Вона народилася у Львові. Ксавер прожив тут 30 років, і сьогодні це знає кожен львів’янин. Комусь сподобалося, комусь не сподобалося.

До речі, біля скульптури Моцарта ми маємо нову ялинку. Є, звичайно, ялинка біля Опери, є ялинка біля Ксавера Моцарта, але є ще особлива ялинка – тут, у кабінеті. Це ялинка, яка прикрашена духами Дзиндри. Цього року ми святкуємо 100 років Михайла Дзиндри. Це геній сучасності, геній сучасного мистецтва. Я би дуже хотів, щоб ми більше уваги приділяли культурі, тому що це те, що нас формує і дає шанс бути успішною нацією.

Ми також прийняли на сесії дуже важливу ухвалу. Ми хочемо, щоб Андрей Шептицький був покровителем міста Львова. Для цього наступні 10 років ми вирішили присвятити вивченню Шептицького як громадського діяча, громадянина міста, як підприємця, як людини, яка інвестувала свій час і кошти в громаду. Ми навіть створимо окрему фундацію, яка буде допомагати молодим художникам, письменникам та молодим людям бути собою», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Яворові відкрили пам’ятний знак

«Алея пам'яті Героїв Яворівської громади»

7 години тому

У Львові можуть закритись 50 ресторанів

Дивне повідомлення власника мережі Фест

8 години тому