Керівник компанії здійснюючи будівництво без належним чином оформлених та погоджених містобудівних документів, залучив кошти громадян в сумі понад 7 500 000 гривень, надаючи їм неправдиву інформацію про наявність усієї необхідної дозвільної документації.
Як повідомили у відділі комунікації Головного управління Національної поліції у Львівській області, 55-річний генеральний директор ПАТ, проігнорувавши вимоги статей 116-126 Земельного кодексу України, які регламентують набуття і реалізацію права на землю, не маючи жодних відповідних рішень органів місцевого самоврядування чи виконавчої влади, самовільно зайняв земельну ділянку площею 0,2552 га, чим завдав збитків територіальній громаді міста Львова.
«Також встановлено, що зловмисник здійснюючи будівництво без належним чином оформлених та погоджених містобудівних документів, залучив кошти громадян в сумі понад 7 500 000 грн, надаючи їм неправдиву інформацію про наявність усієї необхідної дозвільної документації», – зазначається у повідомленні.
Керівнику ПАТ повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), ч. 3,4 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.
Максимальне покарання, яке загрожує зловмиснику, – позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
Як повідомляє прес-служба Львівської міської ради, управлінням захисту економіки у Львівській області було встановлено і доведено причетність керівника компанії «Ірокс» до незаконного заволодіння коштами громадян на суму 6,5 млн. грн. та будівництва багатоквартирних житлових будинків на самовільно захоплених земельних ділянках у різних районах міста Львова.
«Минулого тижня було оголошено підозру керівнику компанії «Ірокс» в 12 епізодах шахрайства, людям було продано кватири в будинках, які будуються без жодних документів. Також, оголошено підозру у самовільному захопленні земельної ділянки. Це щодо будівництва на вулиці Шевченка. Станом на сьогодні всі справи є завершені, і будуть передані до суду. Основна справа буде слухатися в Шевченківському суді Львова. Що стосується інших адрес незаконного будівництва, також слухаються справи в судах. Зокрема, за позовом нашої інспекції архбудконтролю, слухається справа по незаконній забудові на вул. Тернопільській, 42. Там взагалі немає жодного документа, це чистої води самобуд. Найближчим часом ми передамо справу до суду по вул. Антонича-Майданній. Щодо вулиці Шевченка, 418, то зараз ситуація із незаконним будівництвом там вже є не стільки критичною. Обласна інспекція скасувала всі декларації, всі дозволи, які видавалися на підставі рішень судів, я думаю, що зараз велика кількість людей просто починає звертатися з заявами про вчинення злочину», – розповіла директор юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу