У Львові створили соціальне ательє. Там надають робочі місця жінкам, які постраждали від домашнього насилля. Із квітня заклад працює у тестовому режимі. Про новий фах, авторські колекції та замовлення Суспільному розповіла швачка та співзасновниці проєкту, пише Четверта студія.
Соціальне ательє розташоване у Львові, на базі молодіжного центру святого Івана Боско. Декілька приміщень там облаштували для роботи швачок. Працівниця ательє Катерина каже, що втілює свою дитячу мрію та вчиться шити.
“Я завжди мріяла навчитися шити якісно, це завжди було моє хобі, але не було ні часу, ні можливості. Я маю машинки дві і скажу, що є велика різниця. Все-таки професійна техніка робить рівний шов, мені подобається”, — каже швачка Катерина.
Усі швачки та ті, хто прийшов сюди навчатись, постраждали від сімейного, психологічного чи економічного насилля. Аби організувати ательє, співзасновниці орендували приміщення на пільгових умовах. Техніку закупили за грантові гроші. Зараз жінки шиють власну колекцію білих і вишитих сорочок та виконують індивідуальні замовлення.
“Це такий простір, де б жінки могли працювати, могли навчатися. Хочу наголосити на тому, що частина прибутку, отриманого від діяльності нашого ательє, буде спрямовуватися на перший в Львівській області центр для жінок і дітей, що постраждали від домашнього насильства”, — каже співзасновниця соціального ательє Уляна Дорош.
У соціальному ательє жінкам надаватимуть допомогу психолога та юриста.
“Часто жінка не йде від кривдника тільки через те, що не може себе і свою дитину забезпечити. Тому ми тут мали на меті максимально забезпечити комфортні умови для таких жінок, щоб вони могли працювати. Ми готові підлаштовувати графік роботи, дні роботи, ми готові надавати психолога, залучати юриста для допомоги таким жінкам, щоб вони могли встати на ноги”, — каже співзасновниця соціального ательє Наталія Горун.
Загалом у ательє можуть працевлаштувати десятьох жінок.Тих, хто не вміє шити – навчають.
“Вчимо кравецькій справі, закрійній справі, плануємо навчати моделюванню, працювати на в’язальній машині, бо маємо такий унікальний апарат”, — каже керівниця швейного виробництва Мирослава Квасниця.
Офіційно підприємство відкриють 22 червня. А до того часу у свій штат ще шукатимуть конструктора, закрійника та швачок.