Уже зовсім скоро, на Національний Університет «Львівська Політехніка» чекає нова знакова подія – вибори ректора. Ректор займає ключову роль у розвитку університету, відповідає за стратегію внутрішньої та зовнішньої політики навчального закладу. Як відомо, будь-які вибори – це про очікування змін, нові сподівання та навіть побоювання. Саме тому, щоб зібрати, проаналізувати та публічно висловити очікування політехніків стосовно особистості майбутнього ректора, було проведено анкетне опитування серед студентів, викладачів, та персоналу НУ «Львівська політехніка» за допомогою «ОРГАНІЗАЦІЯ „МИ“».
Про це пише Четверта студія з посиланням на повідомлення організації.
Опитування проходило у двох форматах – онлайн – розіслані Google Форми на електронні скриньки та у роздатковому форматі, де респонденти отримували анкету безпосередньо в руки від представників ГО. Загалом в опитуванні взяли участь 528 респондентів віком від 18 років. Основна вибірка досліджуваних – респонденти віком 40-50 років (34% вибірки), 25 % опитаних – респонденти 30-40 років; 20% опитаних – 50-60 років; 16 % – понад 60 років; 4 % – 18-30 років. Гендерний розподіл вибірки – 57 % – представники жіночої статі; 43 % – чоловічої.
Друга частина анкети, передбачала відкрите запитання стосовно власних пропозицій чи коментарів. Як виявилося – це стало справжнім Vox populi * (голос народу в перекладі з латинської). Команда ГО«ОРГАНІЗАЦІЯ „МИ“» справді здивувалася активністю та небайдужістю політехніків. Було надзвичайно багато цінних думок, коментарів та пропозицій. За допомогою контент-аналізу, їх розділили на кілька кластерів компонентів. В цьому аналізі підемо за схожим принципом і опишемо в порядку спадання – від найбільш до найменш вагомих компонентів відповідно до частоти їх виявлення в описах.
Матеріальне заохочення. Сюди віднесли коментарі стосовно гідної оплати праці викладачів, відповідного преміювання фахівців, які мають високий рейтинг (не лише один раз на рік), побажання підвищення заробітної плати техпрацівникам, створення комфортних умов для роботи. Талановиті фахівці не повинні працювати у злиднях. Попередити відтік кадрів покращивши фінансування тощо.
Морально-етичні характеристики. Мова йде про якості особистості майбутнього ректора, які на думку респондентів є базою для добросовісного виконання професійних обовʼязків. Це – чесність, порядність, справедливість, чуйність до думки оточуючих, людяність, толерантне ставлення до працівників та студентів, відповідальність, гідність…
Важливим виявився і віковий компонент. Молодий професор, доктор наук проте досвідчений, щоб зміг впроваджувати інновації. Молода людина, яка здатна змінити і осучаснити університет. Додати нового духу, покращити якість освіти. Активний і молодий, що може відійти від застарілих методів керівництва.
Організаційно-управлінський компонент. Потреба впроваджувати нові реформи вищої освіти. Важливість змін щодо кадрової політики; оновлення кадрового потенціалу на адміністративних посадах. Сюди віднесли й цілу низку рекомендацій. Наприклад, контракти для викладачів не на 1 рік, а на 5 років. Переглянути положення щодо рейтингування викладачів з метою його удосконалення за критеріями справедливості. Діджиталізація паперового документообігу та зменшення бюрократії. Розвивати професійну етику в університеті, повага та авторитетність викладачів. Розвивати студентські організації, дорадчий голос для студентів на Вченій Раді тощо.
Мотиваційна компонента. Мотивація та бажання/місія працювати на благо університету, вивести його на вищий рівень. Відстоювати перш за все не власні інтереси, а інтереси університету.
Зрештою, на основі анкетного опитування, ось такий зібраних образ майбутнього ректора у нас вийшов.
Проведене анкетне опитування, допомогло висвітлити потреби, запити, білі плями та болючі точки в контексті керівництва університету. Схоже, відомий усім А. Маслоу мав рацію: від базових фізіологічних потреб до самоактуалізації. Університету потрібен гідний лідер, який зможе організувати команду і, в такі не прості часи, знайти рішення перш за все для матеріальної підтримки фахівців, збереження кадрового потенціалу, забезпечення якісної освіти й виховання високо кваліфікованих професіоналів, які є майбутнім нашої нації.
500 доларів США хабаря за можливість виїхати до Польщі – на лаві підсудних військовозобов’язаний житель…