Львівськими вулицями шириться дивне різноколірні графіті. Нелегальні продажі синтетичних наркотиків в інтернеті за допомогою закладок, здобувають дедалі більшу популярність серед львів’ян. Громадські активісти б’ють на сполох.
Про це пише Четверта студія.
В недалекому минулому Львів пережив «трамадольнийскандал», коли в окремих аптеках Львова продавався без рецепта опіоїдний синтетичний знеболювальний препарат – «трамадол». Зрозуміло, що в сучасних умовах російської агресії, з новими мешканцями міста прийшли й числові зміни в статистиці осіб, які вживають наркотичні засоби.
«Я жахнувся побаченому у Львові за час десятиденної відпустки. На дитячих майданчиках валяються використані шприци, ввечері без жодного страху та конспірації центральними вулицями міста рухаються неадекватні люди в ейфорії від наркотичного сп’яніння, скрізь на житлових будинках тайнопис для покупців наркотиків через соц.мережі, в аптеках запитують якісь «суповий набір».
Я шостий рік в Збройних Силах України і не можу зрозуміти, чому я маю захищати цих хворих людей? Чому я маю захищати неефективну поліцію? Чому малі діти мають наражати себе на небезпеку через хворих на різні інфекційні захворювання наркоманів? Чому молодь, трудовий ресурс та майбутнє України має відверті спокуси піти шляхом наркотичної залежності? Чому у Львові через наркоманів відкривається вікно можливостей до нових кримінальних злочинів, до нових зруйнованих родин, до самогубств, до поширення інфекційних захворювань: Гепатит В, C, D, ВІЛ, СНІД?
Серед наркозалежних багато вимушених переселенців. Місцевий бомонд навіть збагатив вуличний жаргон новими визначеннями: «соледар», «метадонозавр», – повідомив засновник ГО «Королівський Львів» Олег Пилипенко.
Нагадуємо, популярні нині синтетичні наркотики: амфетамін, солі, МДПВ, кокаїн, метамфетамін. Їх склад до кінця не вивчений та постійно змінюється. Продаються вони нелегально за допомогою закладок. Шкода, якої вони завдають психіці та організму людини просто колосальна. А лікування залежності від синтетичних наркотиків це досить складний процес реабілітації та відновлення після вживання.
«Першого січня вранці я виходжу на балкон і бачу на спортивному майданчику двох малолітніх наркоманів. Один з них намагався точити об паркан ніж, а потім демонстрував другому, як гарно вміє тим ножем махати. За 5 хвилин потому виходжу з собакою і бачу іншого наркомана, який шукає закладку.
Напевно Львів вже наблизився до червоної межі», – прокоментувала співзасновниця ГО «Королівський Львів» Неля Сініцина.