Під будівлею Служби безпеки України п’ятеро активістів протестували через обшуки членів львівської організації “Чорний стяг”, які відбулися 6 грудня у Львові в межах кримінальної справи щодо нападу в травні 2018 року на ветерана АТО Дмитра Іващенка.
Про це повідомляє “Політична критика”.
“Учасники акції впевнені, що обшуки мають виключно політичний характер, проводяться заради тиску на активістів і не мають нічого спільного з безпекою”, – йдеться в повідомленні.
За інформацією на Фейсбук-сторінці організації “Чорний стяг”, уранці 6 грудня слідчі СБУ та Нацполіції з Києва провели обшуки в активістів “Екологічної платформи” та “Чорного стягу” Олега Кордияки і Тараса Богая.
“Співробітники СБУ та Подільського райвідділу київської (!) поліції вилучили всі носії інформації і кілька стікерів. Під час обшуку співробітники органів допускали порушення, наприклад не пропускали адвоката, намагалися зашкодити фіксації обшуку на відео”, – зазначають активісти.
Вони додають, що синхронно з обшуками у Львові відбулися “затримання анархістів у Києві і Рівному”.
Слідчі пояснили обшуки розслідуванням нападу в травні 2018 року в Києві на Дмитра Іващенка (нікнейм Вербич) – колишнього бійця АТО і правого активіста.
Нібито слідчі шукали відео, зняте безпосередньо нападниками, яке, за їхньою версією, могло зберігатися “на телефонах наших активістів і в чатах”. Активістів дивує, чому обшуки відбуваються аж через півроку після нападу.
“Звісно, що такого відео в наших активістів не було. <…> Очевидно, що це просто за вуха притягнутий привід, щоб в черговий раз пресанути людей, які ведуть активну громадську діяльність, чим дуже дратують владу”, – заявляють члени “Чорного стягу”.
В організації переконують, що жоден член “Чорного стягу” та “Екологічної платформи” не був у Києві в день нападу на Вербича.
Нагадаємо, 2 травня в Києві група невідомих напала на бійця АТО Дмитра Іващенка. Тоді чоловіка вдарили ножем, молотком і розпилювали газовий балончик в очі. Після нападу Іващенко опинився в лікарні, де йому провели операцію.
Уже 6 травня в Харкові правоохоронці затримали групу людей, яких вони назвали ймовірними нападниками. Як виявилося згодом, до нападу на Вербича п’ятеро з шести затриманих не мали ніякого стосунку, але поліція встигла відзвітувати, і їхні фото потрапили в медіа, – повідомляє Центр інформації про права людини.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу