У Львові діє єдиний в Україні племінний репродуктор торійської породи коней. Такі тварини є універсальними, тобто поєднують в собі риси упряжних та верхових. На них займаються верховою їздою, тварин залучають до реконструкцій рицарських турнірів та знімають в кіно. Торійці вважаються однією з тих європейських порід, що зникають.
Про це повідомляє Суспільне Львів, пише “Четверта студія”.
Кобилі Лакарі три роки. Вона — представниця унікальної торійської породи коней, проте народилась і виросла у Львові. Таких тварин розводить Валентина Банас.
“Взагалі каретна справа — романтично. Ти їдеш, уявляєш як було раніше, як там їздили на бали, будували будинки, тобто ти як ідеш в інше століття, в іншу епоху. А коли сідаєш на коня – це свобода, пристрасть, політ, це зовсім інші відчуття”, — каже Валентина Банас.
Торійська порода коней походить з Естонії. За словами ветеринарки Алли Винярської, їхня популяція за 30 років знизилась у 10 разів.
“Якщо естонці зараз, відновлюючи свою породу, приїжджають до Валентини і хочуть обмінюватись, робити переливання крові, то це теж запитання чи все в них так добре є”, — каже Алла Винярська.
За словами заступниці голови естонської асоціації “Торійський кінь”, у світі залишилось близько тисячі чистокровних торійців.
“Це для нас як символ в Естонії. Торійська порода створена сто років тому, в 1920 році. В Україні знаходиться десь одна п’ята частина торійських коней, які мають родовід та породу”, — каже Кріста Степп.
Ветеринарка Алла Винярська розповідає, що присвоєння статусу племінного репродуктора має дуже велике значення.
“Ми будемо мати чистокровних коней, які селекціоновані. Тобто до селекції не допускаються якісь там вади в масті, конституції і це є дуже важливо”, — каже жінка.
Зараз у Валентини Банас є 40 торійців.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу