27 листопада 2020 року у Львові у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай), вул. Чернеча гора,1 о 10 годині відбудеться прес-конференція з нагоди завершення проєкту «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. БОЙКИ». Про це повідомили організатори, пише Четверта студія.
У програмі: презентація фотовиставки, відеоролика та книжки, здійснених за результатами проєкту.
Мета проєкту «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців» – показати молодим представникам українства з різних куточків нашої країни (з 14-ти областей) неповторність етнографічних регіонів України.
Проєкт відбувається уже втретє. Попередні два реалізовувалися на Поліссі і Гуцульщині, а цього року учні і студенти досліджували Бойківщину. 1-5 листопада 2020 року понад 30 учасників взяли участь в експедиційних виїздах у села Сколівського і Турківського районів Львівської області, поспілкувалися з автохтонами, пізнаючи особливості бойківської культури, побуту, архітектури.
Результатами проєкту уже традиційно стали фотовиставка, промоційне відео (режисер – заслужений артист України Петро Авраменко) та видання однойменного науково-методичного посібника з есе учасників проєкту та експедиційними матеріалами провідних львівських етнологів.
Під час презентації можна буде поспілкуватися із учасниками проєкту з Кропивницького, Чернівців, Вінниці, Житомира, Рівного тощо.
Проєкт відбувається за підтримки Міністерства молоді та спорту, організований у співпраці двох університетів: Житомирського державного університету імені Івана Франка та Львівського національного університету імені Івана Франка.
Захід відбуватиметься із дотриманням усіх карантинних вимог.
Організатори і спікери:
Володимир Виговський – Голова ГО «Студентський клуб» Житомирського державного університету ім. Івана Франка
Андрій Німець – голова львівського товариства «Бойківщина»
Леся Гарасим – заступник директора Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай)
Володимир Галайчук – доцент Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу