Новини

У Львові розкажуть про культурно-мовну неповторність бойків

27 листопада 2020 року у Львові у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай), вул. Чернеча гора,1 о 10 годині відбудеться прес-конференція з нагоди завершення проєкту «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. БОЙКИ». Про це повідомили організатори, пише Четверта студія.

У програмі: презентація фотовиставки, відеоролика та книжки, здійснених за результатами проєкту.

Мета проєкту «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців» – показати молодим представникам українства з різних куточків нашої країни (з 14-ти областей) неповторність етнографічних регіонів України.

Проєкт відбувається уже втретє. Попередні два реалізовувалися на Поліссі і Гуцульщині, а цього року учні і студенти досліджували Бойківщину. 1-5 листопада 2020 року понад 30 учасників взяли участь в експедиційних виїздах у села Сколівського і Турківського районів Львівської області, поспілкувалися з автохтонами, пізнаючи особливості бойківської культури, побуту, архітектури.

Результатами проєкту уже традиційно стали фотовиставка, промоційне відео (режисер – заслужений артист України Петро Авраменко) та видання однойменного науково-методичного посібника з есе учасників проєкту та експедиційними матеріалами провідних львівських етнологів.

Під час презентації можна буде поспілкуватися із учасниками проєкту з Кропивницького, Чернівців, Вінниці, Житомира, Рівного тощо.

Проєкт відбувається за підтримки Міністерства молоді та спорту, організований у співпраці двох університетів: Житомирського державного університету імені Івана Франка та Львівського національного університету імені Івана Франка.

Захід відбуватиметься із дотриманням усіх карантинних вимог.

Організатори і спікери:

Володимир Виговський – Голова ГО «Студентський клуб» Житомирського державного університету ім. Івана Франка

Андрій Німець – голова львівського товариства «Бойківщина»

Леся Гарасим – заступник директора Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай)

Володимир Галайчук – доцент Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

4 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

5 години тому