Новини

У Львові презентували унікальний екземпляр Біблії XVI століття (ФОТО)

У Львові в Національному музеї ім. А. Шептицького відбулася презентація виставкового проекту “Thesaurus Sacrarum Historiraru» / “Скарбниця Священних Історій Старого та Нового Завітів…”, або “Біблія в ілюстраціях фламандських майстрів XVI ст.”. Доповнює експозицію ще одна “родзинка” виставки — оцифрований примірник “Thesaurus…”, який можна погортати на інтерактивному екрані.

Крім того, відвідувачі зможуть побачити три західноєвропейські Біблії в ілюстраціях XVIII ст., — повідомляє РІСУ.

“Ми тепер маємо нагоду бачити ілюстрації найталановитіших та найвидатніших фламандських майстрів того часу. Це видання є єдиним екземпляром, збереженим на теренах Центрально-Східної Європи”, — зазначив генеральний директор музею Ігор Кожан.

Варто зауважити, що впродовж 2017-2018 років художник-реставратор Вадим Волков провів комплекс консерваційно-реставраційних заходів.

“Видання є надзвичайно рідкісним. Відомо, що у світі збережено 25 примірників, а відмінності у таких екземплярах — свідчать нам про унікальність кожного з них”, — підкреслила під час відкриття експозиції куратор виставки Ольга Ткачук. — “Скарбниця священних історій…” є однією з перших у Європі ілюстрованих Біблій. Адже вона видана у формі альбому гравюр із найважливішими сюжетами Старого та Нового Завітів. Ця книга є наймасштабнішим видавничим проектом гравера і видавця Ґерарда де Йоде, який у співпраці з фламандськими художниками та граверами працював над виданням впродовж 20 років”.

За її словами, пам’ятка надійшла до музею в 1926 році за сприянням Митрополита Андрея Шептицького. Ба більше, на форзацах книги є його записи бібліографічного змісту, які свідчать про інтерес Митрополита до цього видання.

Додамо, що в рамках експозиції львів’ян запрошують на лекції, екскурсії та майстер-класи з метою глибинного сприйняття “філософії” цього проекту. Його реалізацію заплановано у два етапи: з 18 квітня до 5 травня та з 10 травня до 2 червня.

Програма подій:

Лекції:

  • 18 квітня 2019 о 17.00

Рут та Вооз: історія зі щасливою кінцівкою. Лекторка – Галина Теслюк (Український католицький університет)

  • 16 травня 2019 о 17.00

Найуспішніші проекти Ґерарда де Йоде – антверпенського книговидавця ІІ половини XVIст. Лекторка – Оксана Герій (Інститут народознавства НАН України)

  • 22 травня 2019 о 17.00

Рецепція сюжетів ілюстрованої Біблії Ґерарда де Йоде в українському іконописі. Лекторка – Мар’яна Пелех (Українська академія друкарства)

Вхід вільний.

Кураторські екскурсії:

  • 23 квітня 2019 о 17.00 та 10 травня 2019 о 17.00

Екскурсію проводить Ольга Ткачук (Національний музей у Львові ім. А. Шептицького). Вартість – за ціною вхідного квитка.

Майстер-класи:

  • 12 травня 2019 о 15.00

“Суха голка”: таємниці графічної техніки давніх майстрів.

  • 26 травня 2019 о 15.00

Офорт: гравюра на металі (для дорослих). Художник: Орест Зьомко (Національний музей у Львові ім. А. Шептицького).

Фото: РІСУ

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко