Сьогодні, 26 червня, у Львові відбувся капіталізаційний захід «Прикордоння – наш спільний дім», присвячений завершенню Програми Польща – (Білорусь) – Україна 2014-2020 та представленню проєктів з тематичної цілі «Спадщина».
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.
Захід відбувся у Центрі промоції польської культури, створеному завдяки одному з проєктів.
Для Львівщини програма є найбільшим за кількість отриманих коштів донором. Протягом 2014-2020 років в області реалізували 54 проєкти загальною вартістю близько 50 млн євро. Відтак Львівщина є найбільшим бенефіціаром серед усіх регіонів України.
За цей час на території Львівської області за пріоритетом «Спадщина» впроваджувалось 39 проєктів із загальним бюджетом майже 24 млн євро.
«Спадщина — це зброя. Ворог боїться нашої памʼяті, нашого розуміння, хто ми є, нашої єдності. Не тільки української єдності, а єдності Європи.
Бо спадщина і культура — хоч у різних народів різна, але взаємна повага і розуміння її цінності єднає усіх. Часом навіть різні континенти.
Для українців і поляків в історії та культурі багато того спадку, який ми розуміємо навзаєм, який є близький нашим обом народам, бо нас єднає не тільки спільний кордон, а й багато переплетених сторінок історії.
Вчора Україна офіційно розпочала переговори про вступ до ЄС. Це означає, що ми повертаємося до європейської родини. Але також ми вдячні полякам, бо впродовж років у різних галузях, а особливо у впровадженні реформ, ми брали з вас приклад. Ми вдячні вам за партнерство, а також за ту велику допомогу і підтримку, яку ми відчуваємо від початку повномасштабного вторгнення.
Ще раз дякую всім, хто береже і множить наші культурні цінності, хто реставрує і оберігає культурну спадщину», – зазначив під час вітального слова в.о.голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
Представники інституцій-партнерів представили досягнення своїх проєктів та поділилися досвідом їхньої реалізації. В межах заходу також було організовано ярмарок проєктів-інтерактивний простір та організовано майстер-класи.
За словами організаторів, ця зустріч також стала нагодою для встановлення нових контактів, обміну досвідом та планування майбутніх ініціатив, які сприятимуть подальшому розвитку та інтеграції регіону.