У Львові презентували навчальний посібник «Говори українською, бо живеш на своїй землі». Автор підручника – філологиня та викладачка української мови і літератури Феодосія Колесник. Видання спрямоване на забезпечення освітніх потреб внутрішньо переміщених осіб, та їхню інтеграцію в україномовне суспільство. Презентували видання 15 вересня у Медіацентрі «Україна».
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу облради.
З квітня цього року громадська організація «Освітньо – європейський центр Феодосії Колесник» започаткувала у Львові та області безкоштовні мовні курси для російськомовних українців, які прагнуть вивчити державну мову. На основі конспектів мовних уроків підготовлено підручник та стартує новий однойменний курс «Говори українською, бо живеш на своїй землі».
«Слід не лише допомогти російськомовним громадянам України перейти на повсякденне спілкування українською мовою, а й виховати мовну стійкість та здатність у майбутньому непохитно спілкуватися державною мовою, незалежно від мови співрозмовника. Мову слід вивчати на духовному і розумовому рівні, через пісню, культуру та мистецькі твори. Кожен читач цього посібника має відчути себе частинкою процесу переродження українців», – наголосила Феодосія Колесник.
Посібник укладений за кошти благодійників. Він складається з 30 занять, кожне з яких має два розділи. Перший — це невеликий граматичний довідник, а також вправи. Другий розділ — це знайомство з сучасною літературою, мистецтвом та культурою. Тут зібрані інтерв’ю сучасних письменників, блогерів, їхній досвід переходу на українську мову у повсякденному житті та виклики, які постають у процесі навчання.
У презентації підручника також взяли участь учасники мовних курсів, які уже перейшли на українську.
«Раніше я не спілкувалася українською мовою. Але з початком обстрілів України росіянами вирішила, що мушу знати мову та історію своєї держави. Це мій фронт. Під час занять ми вивчаємо граматику, переказуємо, обговорюємо прочитані тексти. Я рекомендую усім нашим землякам спілкуватися рідною українською мовою» – зазначила пенсіонерка Олена Рибалова, яка переїхала до Львова із Харкова.
Старший викладач кафедри української та іноземних мов Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького рецензент підручника Світлана Ваврін зауважила, що посібник укладений з метою допомогти людям долати психологічний бар’єр, який виникає при переході на спілкування іншою мовою.
Автори видання «Говори українською, бо живеш на своїй землі» планують поширювати його через книгарні, а також готові долучатися до розробки та впровадження державних програм, спрямованих на викладання та популяризацію державної мови серед мешканців усіх регіонів України.
Окремо учасники презентації подякували Львівській обласній раді за підтримку їх ініціатив і за напрацювання обласної програми популяризації української мови у Львівській області, яку депутати мають розглянути на найближчій сесії обласної ради 20 вересня.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу