Сьогодні, 11 вересня, у Львівській ОДА презентували інтерактивну карту будівельних робіт. Серед інформації, яку містить онлайн мапа – відомості про підрядника і замовника, вартість будівництва, стан виконання, проведення процедури тендеру по об’єкту.
«Об’єкти будівництва представлені в 12-ти галузях, серед яких освіта, охорона здоров’я, дороги, благоустрій, спорт та інші. Клікаючи по об’єкту ми спочатку отримуємо коротку інформацію стосовно того, хто є замовником робіт, підрядником, з якого року триває будівництво і основні фотографічні матеріали. Найголовніше, що дає ця карта – це додаткову інформацію щодо замовників і підрядників будівництва. Є також вкладка «Закупівлі на Prozorro», де можна одразу скачати тендерну документацію, можна також перейти на цю закупівлю на сайті Prozorro і одразу побачити, як вона була проведена. Новими і цікавими опціями тут є «Аналіз закупівлі замовника» і «Аналіз закупівлі підрядника». Також можна прослідкувати зв’язки замовника чи підрядника з іншими підприємствами, фірмами, установами, людьми», – розповіла заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Валентина Москаленко.
Як зазначила Валентина Москаленко карту постійно оновлюють. Наразі на онлайн мапу нанесені понад 80 % будівельних об’єктів області.
«Якщо подивитися на всі об’єкти, які ми «залили» на цю карту упродовж 2016-18 років, це буде понад 5 тисяч об’єктів реконструкції, будівництва, капітального ремонту, які були реалізовані у Львівській області за рахунок різних джерел – державний фонд регіонального розвитку, субвенція з державного бюджету, конкурс мікропроектів, обласні програми, бюджет розвитку обласного бюджету та інші джерела », – зазначила Валентина Москаленко.
Також тепер мешканці, які проводитимуть моніторинг виконання робіт і відповідно реагуватимуть, зокрема щодо неналежного їх виконання, можуть стати своєрідним агентом позитивних змін у власному селі, місті чи області.
«Клікнувши на кнопочку «Подати скаргу на неналежну якість ремонту», ви можете описати у вашому зверненні чому ви вважаєте, що ремонт неякісний, додати фотоматеріали, залишити відповідно свої контактні дані і ця скарга автоматично надійде у відділ звернень громадян. Це вже працює. І важливо, щоб сьогодні люди за допомогою карти могли побачити, які об’єкти будуються на їхній вулиці, в селі, висловити свою думку щодо якості цих ремонтних робіт. Наразі ми ремонтуємо 1800 об’єктів і часто виїжджати на кожен не завжди є можливість. Відтак кожен мешканець області може стати своєрідним агентом позитивних змін,висловлюючи свою думку, скаргу чи незадоволення через онлайн ресурс. Відповідні департаменти реагуватимуть на ці звернення і при потребі залучатимуть правоохоронні органи для належного виконання ремонту об’єктів», – додала пані Москаленко.
Інтерактивна карта будівельних робіт реалізована на платформі openbudget.in.ua та доступна на сайті Львівської ОДА за посиланням.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу