У середу, 11 листопада, о 10.00 год. під будівлею ЛОДА, що на вул. Винниченка, 18, працівники ресторанної галузі планують провести акцію протесту.
Як пише «Четверта студія» з посиланням на «Високий замок», про це розповіла співорганізаторка акції, власниця трьох львівських закладів Тетяна Абрамова.
За її словами, серед головних вимог, які висуватимуть працівники ресторанної галузі, є: скасування усіх обмежень на роботу ресторанів та карантину вихідного дня; мораторій на перевірки і скасування незаконних протоколів; відміна на час дії карантинних обмежень місцевих (єдиний податок, акцизний збір) та державних (ЄСВ та ПДФО) податків та зборів; грошова компенсація кожному бізнесу та працівнику, який втратив дохід за час карантину.
Крім Львова, у цей же день на годину протести працівників ресторанної галузі також відбудуться у Києві, Івано-Франківську, Одесі, Тернополі, Полтаві, Маріуполі, Дніпрі, Чернівцях, Миколаєві, Мелітополі, Черкасах.
«Нам уже відомо, що у Львові на акцію протесту прийде більше тисячі учасників. У Києві вже заявлено більше 2 тис. осіб. Надалі працювати з такими обмеженнями не можемо. Тому будемо вимагати, аби ресторанній галузі скасували всі обмеження на роботу. Також виступаємо за недопущення карантину вихідного дня. А якщо його таки введуть, тоді вимагатимемо рівних прав для всіх. Зокрема, йдеться про великі гіпермаркети, які дозволяють собі працювати», — каже Тетяна Абрамова.
Зі слів власниці ресторанів, карантин уже завдав чимало шкоди усім рестораторам та власникам закладів харчування.
«Від вересня кожен заклад звільнив і залишив без роботи як мінімум 40% своїх працівників. Якщо обмеження триватимуть надалі, звільнення триватимуть. Це не допустимо. Ми платимо чималі податки, тому також вимагаємо компенсації від держави. Наприклад, я маю три невеликі заклади. Щомісяця оплачую приблизно 70 тис. грн. лише податків. Тому я розраховую на те, аби мене влада хоч якось підтримала», — додала Тетяна Абрамова.
Відомий львівський ресторатор Вардкес Арзуманян вважає, що карантин вихідного дня є «черговою дурницею уряду», логіку якого важко зрозуміти.
«Якщо закривають великі торгові центри, то покупки будуть здійснюватися в маленьких магазинах і на ринках. Якщо закривають ресторани, то технологічні особливості ресторанів і особливо кондитерських передбачають величезні списання продуктів і сировини ввечері в п’ятницю. А це великі збитки. Крім цього, за моїми підрахунками, нас чекає скорочення персоналу до 40%», — наголосив Вардкес Арзуманян.
За його словами, у більшості ресторанів основний персонал, кухарі, офіціанти, працюють 15 днів на місяць. Із введенням карантину зникне необхідність у другій зміні, тому що ресторани перейдуть на п’ятиденний графік роботи.
«Основні продажі у ресторанах і торгових центрах відбуваються саме у вихідні. Із запровадженням карантину всі втратять можливість оплачувати оренди, податки, зарплати», — наголосив Вардкес Арзуманян.
Натомість, наголошує ресторатор, уряду достатньо ухвалити рішення про закриття поїздок до Туреччини та Єгипту, і це, на його думку, удвічі зменшить кількість хворих. «Всі ці рішення ухвалюються не для того, щоб боротися з ковідом», — підсумував Вардкес Арзуманян.
Нагадаємо, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що карантин вихідного дня в Україні може почати діяти 14−15 листопада. Він пояснив, що працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки та транспорт.
МОЗ також вирішило пропонувати повністю заборонити масові заходи, закрити спорт-комплекси й басейни, у ТРЦ дозволити працювати виключно магазинам, закривати порушників карантину. Водночас під час «карантину вихідного дня» ресторани зможуть працювати лише на виніс.