Сьогодні у Львові стартує 26 Book Forum — найбільший ярмарок української книги та один з наймасовіших заходів подібного типу в Східній Європі. Впродовж 5 днів Форуму відбудеться безліч різноманітних подій для всіх тих, хто любить читати.
«Всі, хто вміє і любить читати, чудово знають, що осінь до Львова приходить тільки після Форуму. Якою б не була погода назовні, книжкова погода буде дуже гарячою. Вперше я буду спостерігати за Book Forum ззовні, а не з середи, але переконала, що всі ті цінності, які були закладені мною впродовж 25 років будуть зберігатися завжди. Це — свобода, гуманізм, толерантність. Команда працює над розвитком книжкового ринку, розвитком людського капіталу завдяки всьому тому¸ що роблять видавці, автори і бібліотекарі. Дуже радію, що цю ініціативу кожного року підтримує все більше і більше людей», — зазначила засновниця Book Forum Олександра Коваль.
У рамках цьогорічного Форуму 22 вересня відбудеться презентація короткого списку Премії Міста літератури ЮНЕСКО 2019. Премія Міста літератури ЮНЕСКО — це щорічна всеукраїнська літературна премія, що присуджується авторові або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір, який вперше опублікований українською мовою у попередньому календарному році. Премія заснована Львівською міською радою у 2018 році задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу, та є найбільшою міською літературною премією в Україні.
Нагадаємо, 26 Book Forum — найбільший ярмарок української книги та один з наймасовіших заходів подібного типу в Східній Європі. Зустрічі з українськими та іноземними авторами, автограф-сесії, презентації, тематичні кластери та спецпроекти, тисячі книжок та унікальна Ніч поезії та музики відбудуться у понад 35 локаціях середмістя Львова.
Класика у нових виданнях українською, сучасна поезія, коротка проза, фентезі, нон-фікшн, наук-поп і бізнес-література, посібники, дитяча книга та безліч інших улюблених жанрів і корисних форматів — цьогоріч на гостей ярмарку чекатимуть понад 2000 новинок.
Участь у книжковому ярмарку візьмуть близько 300 видавництв, книготорговельних структур, поліграфічних підприємств, громадських організацій і фондів.
Book Forum працює з 29 кураторами, які підготували для відвідувачів заходу 250 дискусійних майданчиків на, з одного боку, суспільно важливі теми, як-от економіка та політика, а з іншого боку — на вузькоспеціалізовані теми з літератури, як-от проблематика перекладу.
Серед почесних гостей 26 Book Forum:
• Арундаті Рой — індійська екофеміністська письменниця, що пише англійською, активістка з питань соціальної справедливості й економічної нерівності, противниця неоліберальної глобалізації. Авторка сценаріїв і кількох збірок есеїв. Лауреатка Букерівської премії 1997 року за роман «Бог Дрібниць».
• Ельчін Сафарлі — азербайджанський письменник та журналіст, лауреат літературних конкурсів. Автор світового бестселеру «Солодка сіль Босфору».
• Мар’ям Петросян — вірменська письменниця, що пише у жанрі магічного реалізму та фентезі. Авторка світового бестселеру «Дім, у якому…». Входить до топ-10 опозиційних російськомовних письменників.
Ще одним знаковим гостем Book Forum буде Олег Сенцов, який презентуватиме свою книгу та доручиться до акції на підтримку політв’язнів.
У програмі 26 Book Forum — 20 тематичних кластерів і спецпроектів: Фікшн: Романтична література, Фікшн: Історична література, Поезія, Фантастика, Війна, Політика, Територія свободи: ЗМІ, Комікси, Освіта, Креативні індустрії та урбаністика, Бізнес та економіка, Жінка в темі, Історія, Наука і технологія, Мови та переклади, Філософія, Здоров’я, Стиль життя, Жива сцена.
Уперше під час Book Forum відбудеться переклад подій на жестову мову: 14 з них стануть інклюзивними для людей, які не чують. Серед них — презентації книг, дискусії, воркшопи, також на жестову мову будуть перекладені події для дітей. Партнер цих заходів — інклюзивний мистецький проект «Почути», команда якого вже 3 роки робить поезію та загалом мистецтво доступними для людей з інвалідністю.