Шкідливі звички стають все популярнішими серед українців, чимало молодих людей вважають, що курити та вживати алкоголь – модно.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу облради.
На цьому наголошували учасники круглого столу “Чому у ресторанах Львівщини знову курять, а міста заполонила тютюнова реклама?”. Ініціатори заходу комунальний заклад Львівської обласної ради “Львівський обласний молодіжний центр”, комунальна установа “Інститут міста” та всеукраїнська кампанія “Молодь вільна від куріння”, яку підтримало 17 громадських організацій Львівщини.
Представники громадських організацій провели моніторинг діяльності кав’ярень та ресторанів у різних містах. Зокрема у Львові виявлено понад 120 закладів, у яких допускається куріння, або розміщена реклама тютюнових виробів. Неподалік від майже 75 % львівських шкіл розташовані одна чи декілька точок продажу тютюнових виробів.
“Серед молоді яка курить 37% споживають щодня сигарети, 8%- електронні сигарети, 22% – кальян. Ці дані щороку лише зростають, а вік курців молодшає. Щоб негативну тенденцію змінити потрібен комплексний підхід і законодавчі ініціативи щодо обмеження реклами тютюнових виробів” – наголосив організатор круглого столу Олег Слабоспицький.
Присутні на заході депутати Львівської обласної ради Тетяна Бей, Іванна Герус, Микола Іщук, Роман Фединяк підтримали пропозицію громадських організацій щодо подання звернення від Львівської обласної ради до Верховної Ради України з проханням врахувати правки та пришвидшити розгляд “антитютюнового” законопроєкту № 4358.
“Профілактика та запобігання поширенню шкідливих звичок набагато ефективніші, ніж лікування постраждалих осіб. То ж для обласного і державного бюджетів превентивні заходи є меншим навантаженням, аніж видатки на порятунок людей від складних недуг спричинених курінням. Про це варто пам’ятати постійно”, – зазначив голова комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Микола Іщук. Він запросив представників громадських організацій до участі у формуванні громадської експертної ради при депутатській комісії та спільній роботі над перспективним планом розвитку системи соціального захисту в області.
Також депутати пообіцяли долучитися до розробки програми захисту молоді Львівської області від негативного впливу куріння тютюнових виробів, електронних сигарет, кальянів та сприяти у поширенні соціальної реклами щодо шкідливості впливу тютюнових виробів.
Голова комісії з питань освіти, науки та інновацій Іванна Герус акцентувала на тому, що треба звертати увагу не лише на міські кав’ярні, а й на проблему поширення тютюну та алкоголю серед неповнолітніх у громадах області, працювати з батьками дітей, щоб вони з пересторогою розповідали дітям про шкідливі наслідки від куріння та вживання алкоголю. На думку депутатки, органи місцевого самоврядування мають на територіях посилити контроль за продажем тютюну та алкоголю неповнолітнім.
“Молоді треба запропонувати альтернативу. Цікаве дозвілля, заняття спортом і заохочення до здорового способу життя від лідерів думок. Ми відкриваємо в області молодіжні центри, сподіваюся що в цих закладах діти будуть під опікою і зможуть спілкуватися та зростати в здоровій атмосфері”, – підсумувала голова комісії з питань молоді та спорту Тетяна Бей.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу