Практично кожне велике місто Європи, зокрема, у центральних частинах міста, потерпає від заторів, як і Львів. Водночас, велика кількість європейців намагаються максимально зменшити використання приватного транспорту.
Про особливості автотрафіку у Львові та інших європейських містах розповів відомий блогер-мандрівник Орест Зуб в ефірі проєкту «Народне Толк-шоу» (щовівторка на NTA), пише Четверта студія.
На авто добре – лише в США
«У Львові я практично не користуюся автомобілем, хіба – орендованим. Більше ходжу пішки, чи користуються громадським транспортом. Причина очевидна – затори, не можливість припаркуватися. Але в цьому сенсі Львів – не унікальний. Пересування автомобілем у більшості міст Європи – для мене це завжди стрес», – наголосив він
Понад те, за його словами, комфортно пересуватися автомобілем можна хіба в містах США, де інфраструктура будувалася з 1950-х років і від початку проєктувалася під велику кількість машин. Утім розвиток львівської інфраструктури фізично не встигатиме за купівельною спроможністю містян, які масово пересідають на автівки. У цьому Львів нагадує польські міста, де, за статистикою, дороги найбільше не справляються з сучасним автотрафіком. За винятком великих міст-столиць країн.
Дозоване використання автівок
«Будьмо відверті, ми – доволі бідна країна, з доволі молодою економікою. Ми не можемо вирішити все лише через інвестування грошей в інфраструктуру. Втім Львів – це європейське місто і має сповідувати принципи, які існують в Європі. Більшість міських мешканців намагаються щонайменше користуватися автомобілями. Намагаються пересуватися пішки, громадським транспортом. Або ж залишати автівки у віддалених від центру місцях. Отже, дозоване використання автомобілів – найбільш прийнятний варіант», – поділився власними спостереженнями Орест Зуб.
Для цього має бути і свідомість громадян, і справді висока ціна за паркування автомобілів. Понад те, саме платних паркомісць має бути більшість. Для прикладу – «від Липинського і до Луганської».
Водночас він визнав, що певною мірою львів’яни не мають повноцінною альтернативи власним автівкам, адже однозначно в «Європі громадський транспорт курсує краще».
«Але давайте будемо відверті: ми не зможемо мати, умовно кажучи, віденський класний громадський транспорт, при тарифі у 10 гривень. Це справді дотаційна історія», – переконаний блогер.