Новини

У Львові лікарі допомогли народити двох діток

Після трьох викиднів поспіль жінка вирішила довіритися спеціалістам лікарні святої Анни Першого медичного об’єднання Львова, що більш відома як пологовий на Мечникова. Тут лікарі виявили істинну причину невиношуваності — рідкісну вроджену ваду матки, і допомогли жінці двічі стати мамою.

Про це пише Четверта студія з посиланням на ЛМР.

27-річна мешканка Городка, що на Львівщині, ще дитиною дізналася, що природа обділила її на одну нирку. Інших вроджених аномалій їй тоді не діагностували. Коли дівчина вийшла заміж, то мріяла з чоловіком про двох дітей. Однак, перші три вагітності закінчились викиднями на ранніх термінах.

У 2021 році жінка завагітніла вже вчетверте і цього разу вирішила звернутися за допомогою до львівських спеціалістів лікарні святої Анни. Під час обстеження лікарі виявили у пацієнтки рідкісну вроджену аномалію розвитку статевих органів — дві матки, кожна з яких має свою шийку. Ця анатомічна особливість зумовлена порушенням процесів злиття так званих мюллерових проток, з яких в ембріона і формуються жіночі статеві органи.

«У пацієнтки друга матка менша і викидні відбувались тому, що вагітності були в ній. Таке невиношування зустрічається у жінок з гіпоплазією матки, тобто патологічно недорозвинутим органом. Така маленька матка до певного терміну росте, а коли плід збільшується, то вона вже не витримує навантаження і починає скорочуватися. Тож дуже важко втримати таку вагітність», — пояснює акушер-гінекологиня лікарні святої Анни Олена Жемела.

На щастя, 4-та вагітність розвивалась уже в більшій матці. Однак, зважаючи на три викидні, пацієнтка потребувала особливого спостереження та отримувала лікування, яке мало допомоги їй виносити плід.

«Я дуже переживала з тією вагітністю, бо вже з попередніх випадків не знала, що мене може чекати. З моєю особливістю мені було нелегко. Але я знайшла професійного лікаря, якому довірилась. Я дуже вдячна Жемелі Олені Михайлівні, адже я могла звернутись до неї будь-якої хвилини», — розповідає пацієнтка.

Тоді вагітність жінки нарешті завершилася успішно: завдяки професійній команді пологового відділення на 37-му тижні шляхом планового кесаревого розтину на світ з’явилася здорова дівчинка. І ось через чотири роки після перших пологів унікальна пацієнтка повернулась до спеціалістів уже за хлопчиком. Ця вагітність, як і попередня, також сформувалась у більшій матці, а сама жінка так само дотримувалася всіх рекомендацій лікарів. І днями за допомогою кесаревого розтину народила синочка вагою 2750 г. І з хлопчиком, і з мамою — все добре. Подружжя щасливе. Їхня мрія про двох діточок нарешті стала реальністю.

«Для мене це як казка й емоції просто не передати словами. Але, дякуючи лікарям і Богу, все пройшло добре і ми вже вдруге стали батьками», — ділиться жінка.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

Мешканця Рівненщини ув’язнили за крадіжку 15 піц із популярної мережі у Львові

Спершу обвинувачений зламав вхідні металопластикові двері та проник до приміщення піцерії Pizza Hot де викрав…

2 дні тому

Качинський розкритикував Садового

заявив, що поверне Україні орден

2 дні тому

У Львові перенесли судове засідання у справі Фаріон

У Львові у середу, 24 червня, суд продовжив розгляд справи про вбивство Ірини Фаріон. Водночас…

2 дні тому

У Львові виник скандал навколо реконструкції Снопківського парку

активісти заявляють про ризики забудови

2 дні тому

На Краковці накопичується кількість автомобілів

До уваги громадян, які планують перетин українсько-польського кордону

2 дні тому