Мешканці та бізнес Львова все активніше долучається до роздільного збору харчових і садових відходів.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
Так, у період із 1 до 30 березня на міську станцію компостування надійшло 232 тонни органіки. З цієї кількості 136 тонн становлять садові відходи. У свою чергу, харчових відходів на переробку надійшло 96 тонн. З цієї кількості 72 тонни — відходи, які зібрали мешканці, та 24 — органіка, яку продукує бізнес.
«Все більше і більше львів`ян долучаються до нашого процесу. Не ми просимо перевізників встановлювати контейнери, а масово львів`яни звертаються до керівників ОСББ, управляючих компаній, щоб їм встановили контейнери для органіки. Люди свідомі того, що органіку треба переробляти, а не захоронювати на полігонах, де вона створює небезпечні гази. Ми дякуємо людям за таку активність. Зараз також дуже активно торгові мережі та ринки укладають угоди з перевізниками, щоб також свою органіку не утилізовувати на сміттєзвалищах, а переробляти у компост. Ми вже маємо більше 60% покриття міста — це хороший результат, враховуючи, що ми інтенсивно над проектом почали працювати з осені. Також зараз на баки ми розмістили наклейки „Викидайте без кулька“, і ми бачимо, що там органіка відсортована гарно. Це показує, що люди готові правильно поводитись з відходами», — розповіла Оксана Кошак, заступниця директора ЛКП «Зелене місто».
Разом із тим, у Львові розширюється географія розміщення контейнерів для органіки. Наразі такі баки встановлені на 654 локаціях, що становить 59% від усіх контейнерних майданчиків міста. Знайти найближчий контейнер до свого будинку можна на карті.
Нагадаємо, перша в Україні станція компостування запрацювала у Львові в січні торік. Весною 2020 року розпочався пілотний проект із роздільного збору органіки. Кількість свідомих мешканців та ековідповідального бізнесу, які долучаються до сортування органіки, постійно зростає.
Це може бути черговий вкид ворога, щоб посіяти паніку