На час осінньо-зимового періоду для мешканців модульних містечок Львова облаштують нове тимчасове житло. Йдеться про 8 двоповерхових будиночків, адаптованих для проживання взимку. Адже тут жилові блоки, санвузли та їдальні будуть в одному приміщенні.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
Розмістять його на Сихові, поруч з контейнерним містечком Маріяполіс. Натомість містечко у Стрийському парку демонтують, а два інші – законсервують на зиму.
Як пояснив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач, теперішні контейнерні будинки для переселенців мають опалення. Однак, незручності полягають у тому, що душові, санвузли та їдальні розміщені в окремих приміщеннях. А у новому зимовому містечку вони будуть в одному приміщенні.
«У літній період люди були задоволені проживанням. Теперішні будиночки мають опалення, і мешканці вже можуть вмикати електричні батареї у своїх кімнатах. Але взимку там буде не дуже комфортно, адже, щоб скористатися туалетом чи душем, людям треба виходити на вулицю. Тому ми вирішили переобладнати містечка таким чином, щоб в одному приміщенні були і житлові кімнати, і харчоблок, і душові та туалети», – сказав Любомир Зубач.
Для облаштування теплого містечка польський уряд передасть Львову додаткові модульні контейнери. Також використають контейнери зі Стрийського парку. «Це містечко виконало свою роль і його демонтують. На його місці, як і обіцяли, відновимо спортивні майданчики. Натомість «Маріяполіс» та містечко на вул. Пулюя на зиму законсервуємо. А у весняно-літній період їх зможуть використовувати знову», – зазначив Любомир Зубач.
Посадовець додав, що на поставки перших контейнерів від польського уряду очікують вже наступного тижня.
Важливо, що у новому теплому містечку буде 300 запасних місць і загалом тут зможе проживати 1300 людей. Зараз у модульному житлі у Львові мешкає близько 1 тис. вимушено переміщених українців.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу