Новини

У Львові демонтують підпірну стінку на вулиці Професорській

У Львові планують демонтувати підпірну стінку на вулиці Професорській та заборонити проїзд нею. Ремонт планують завершити ще цього року.

Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів заступник директора ЛКП «Львівавтодор» Євген Калитич, пише Четверта студія.

Йдеться про вулицю Професорську, з’їзд з неї виходить на вулицю Степана Бандери поблизу головного корпусу Політехніки. Там планують демонтувати аварійну підпірну стінку і реорганізувати рух.

«Підпірну стінку демонтуємо, ухил буде похилий, засіяний травою. Відновимо дорожнє покриття. Заїзду з вулиці Степана Бандери не буде. До органного залу буде заїзд з вулиці Дорошенка, і лише для аварійних служб і швидкої. На вулицю Професорську заїзд буде лише з вулиці Устияновича, але вулиця буде тупикова», – каже Євген Калитич.

Він додає, що нині «Трамдорпроєкт» розробляє проєкт реконструкції. На це потрібно ще трохи більше місяця, до початку листопада його мають завершити. Одразу після цього компанія ОНУР, яка ремонтує вулицю Степана Бандери, зможе розпочати роботи.

«Там нема багато роботи. Коли буде проєкт, зможемо розпочати. До кінця року можна цю ділянку закінчити, земляні роботи можна робити і в осінню, і в зимову пору. Укладка бруківки потребує температури повітря від п’яти градусів тепла», – каже Євген Калитич.

Поки що невідомо, скільки коштуватимуть роботи. Додаткові проєкти, які виконує «Трамдорпроєкт», коштуватимуть не більше, ніж 1 мільйон 400 тисяч гривень, каже Євген Калитич. Тоді на них не потрібно буде оголошувати додаткових тендерів.

«У корегованому проєкті реконструкції вулиці Степана Бандери є багато робіт: транспортний хаб, заміна тротуарної плитки на пішохідній зоні біля костелу Ольги і Єлизавети і ця вулиця Професорська. Маємо втиснутись в 1 мільйон 400 тисяч, щоби не проводити новий тендер на проєктування», – каже він.

Загальна кошторисна вартість реконструкції вулиці Степана Бандери – 209 млн грн, однак з’являються додаткові роботи, як-от з транспортним хабом та підпірною стінкою.

Нагадаємо, у 2018 році у рамках проєкту «Вулиця для всіх» напрацювали екскізний проєкт, за яким пропонували відремонтувати вулицю Професорську. Тоді облаштували громадський простір біля Органного залу. Там замінили покриття, встановили вуличні меблі.

Проєкт реконструкції Бандери, «Вулиця для всіх», фінансували за кошти Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ). Його обрали з-поміж трьох ідей під час багатьох етапів урбаністичних та громадських слухань. На слуханнях львів’яни вимагали залишити бруківку та розширити вулицю до чотирьох смуг замість пропонованих двох. За словами тоді чинного головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, ширини наявної вулиці не вистачає, аби облаштувати там виділені смуги, а для розширення доведеться зрізати дерева. Тоді проєкт підкоригували і повернули бруківку.

На початку ремонту планували, що дорожнє покриття вулиці буде комбінованим. Стару бруківку мали залишити хіба що у міжколійному просторі та у слотах для паркування. Втім, у грудні минулого року, коли вже активно велись роботи, при замощуванні вулиці вирішили не використовувати римського каменю. Дорогу вистелять дрібною бруківкою-мозаїкою, а між рейками буде груба бруківка.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

1 день тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

1 день тому