У Львові тік-токери інсценували викрадення дівчини. Одразу десятеро очевидців зателефонували в поліцію. Та розпочала спецоперацію і через годину знайшли автівку із «викрадачами».
Про це пише Четверта студія з посиланням на НТА.
Тоді й з’ясувалося, що викрадення зрежисоване задля гарячого відео у тік-тоці: і хлопці-«викрадачі», і «потерпіла» дівчина – блогери.
«На них були складені адміністративні матеріали за статтею хуліганство. Санкція статті передбачає штраф або виправні чи громадські роботи», – розповіла речниця ГУ Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська.
Андрій – один із “викрадачів” на відео, а в житті блогер, який розвиває свій тік-ток. Каже, “підіймати на вуха” поліцію Львова не планували. Просто хотіли зняти соціальний експеримент про людську небайдужість. Але оскільки ніхто не став боронити дівчину, вирішили, що він провалився. І лише, коли автівку знайшли правоохоронці, зрозуміли, до чого призвели їхні жарти.
«З нами провели невеличку бесіду в машині патрульних. Пояснили, що ми зробили фігню. Адже поки оцей весь івент ставався, комусь реально була потрібна допомога, а поліція витрачала свої зусилля на нас», – говорить ініціатор «соціального» експерименту Андрій Гаврилів.
Окрім зусиль та часу, затрачених на порятунок несправжньої жертви, пішли ще й бюджетні гроші, каже юрист Юрій Танасійчук.
«Якщо була оголошена операція перехоплення, задіяно багато підрозділів правоохоронних структур, то ці витрати мали би бути прообліковані, зафіксовані і належним чином компенсовані особами, які стали винуватцями подій», – пояснює він.
Додає, що хлопці ще відбулись легким переляком, адже могли втрапити і під статтю Кримінального кодексу.
У Дрогобичі очевидицю пранку забрала “швидка”
Подібний пранк ледь не скінчився трагедією у Дрогобичі. Минулої зими таке ж несправжнє викрадення вже інших авторів поклало випадкову очевидицю на лікарняне ліжко, туди жінку везли «швидкою».
Психологиня Ольга Шабловська впевнена, що подібні експерименти викликають у людей байдужість до того, що коїться навколо них.
«Якщо ми розуміємо, що це пранк, підстава, тобто не по-справжньому, люди стають холодними до таких ситуацій. Вони розуміють, що їх просто розводять, їх знімають. Це просто прикол – і вже не будуть реагувати на реальні інциденти, де потрібна допомога людям», – пояснила Ольга Шабловська особливостіі людської психології.
До слова, відео з «викраденням» уже набрало 3 млн переглядів. А от яке покарання нестимуть блогери, на цьому тижні визначить суд.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу