Новини

У Львові Банківський університет приєднали до ЛНУ імені Франка

У Міністерстві освіти і науки не реагують на запити від Університету банківської справи

Ректорка Університету банківської справи Анжела Кузнєцова про приєднання їхнього вишу до ЛНУ імені Івана Франка дізналася з інформації, опублікованої у ЗМІ. Як розповіла вона в коментарі “Еспресо.Захід”, у Міністерстві освіти і науки не реагують ані на телефонні дзвінки, ані на письмові повідомлення, а міністр освіти Шкарлет жодної відповіді не дає.

Кузнєцова каже, що така реорганізація могла виникнути через майнові питання. А в основі такого розпорядження, ймовірно, лежить майновий конфлікт, який виник у 2020 році. Він пов’язаний із процесом передачі майна структурного підрозділу банківського інституту в Харкові.

“Дізналися про приєднання 2 лютого ввечері з інтернет-видань. Були просто шоковані. Зі мною, як із ректором, ці питання ніхто не обговорював. Жодних підстав, які зазвичай слугують підставою для закриття, реорганізації (як-от порушення ліцензійних чи акредитаційних вимог) у нашому випадку не було. 2015 року наш інститут передали в підпорядкування МОН. На нині виш володіє дуже великою матеріальною базою – це понад гектар землі, навчальні корпуси, гуртожитки”.

Ректорка пояснює, що на сьогодні, немає жодних офіційних документів, а розпорядження – це перший крок, на базі якого мають ініціювати такі дії. Навчальний заклад вважається реорганізованим і таким, що припинив діяльність, лише після того, коли з’являється відповідний запит у Єдиному державному реєстрі. Тож зараз інститут працює, бо немає відповідного міністерського наказу, який має регламентувати увесь процес.

Студенти й викладачі можуть постраждати

Студенти, обурені ситуацією, організовувались і намагаються відстоювати свої конституційні права – каже ректорка.

“Їхні права грубо порушені, особливо Міністерством освіти. Вони не розуміють що сталось. Досі немає жодного пояснення того, як будуть захищені права трудового колективу. В розпорядженні йдеться про те, що права здобувачів будуть гарантовані, а про трудовий колектив ніхто й не згадав.

Якщо таке приєднання відбудеться, то студенти, відповідно, стануть студентами того вишу, до якого нас приєднають. Таке приєднання гарантує їм збереження тих форм навчання, які були. Але може виникнути питання в комерційній вартості, бо в нашому навчальному закладі ціна може виявитися дещо нижчою, ніж в іншому. Та це вже вирішуватиме керівництво закладу, до якого нас приєднають. Зважаючи на таку складність ситуації, їм, імовірно, можуть дозволити продовжити навчання за тією вартістю, яку студенти платили досі. Хоча може статися, що доведеться платити за навчання іншу суму”, – додала Анжела Кузнєцова.

Якщо студенти більш-менш захищені, то з викладачами справа складніша – багато з них працюють за контрактами, а контракти можуть закінчуватися. Можливості навчальних закладів не безрозмірні, – пояснює Кузнєцова.

Шкарлет ставив ультиматуми, а тепер ігнорує дзвінки

Ректорка каже, що раніше в Міністерстві освіти і науки, коли там працювали Павло Хобзей, Іван Вакарчук, Лілія Гриневич, всіляко підтримували банківський університет, тепер ставлення кардинально змінилося.

“Міністерство освіти, на превеликий жаль, ігнорує мої дзвінки. Я телефонувала, писала, але міністр жодним чином не реагує на такі дзвінки. Ми намагалися зустрітися, поговорити, нас у цьому підтримав Нацбанк, народні депутати, Але все даремно. Один майновий конфлікт породив усю цю ситуацію. Ще раніше на зустрічах міністр мені сказав – або передати це майно, або, якщо цього не зробимо, він розпочне дії з реорганізації університету”, – каже ректорка.

Керівництво банківського університету висловлює сподівання, що вдасться поговорити з міністром, а також ректором ЛНУ ім. Франка Володимиром Мельником. У закладі вже провели засідання конференції трудового колективу, мають намір звертатися до Офісу президента, Кабінету Міністрів, народних депутатів і громадськості.

“Ми хотіли б насамперед привернути увагу спільноти до того, як з нами сьогодні чинять. Це – єдиний в Україні профільний навчальний заклад, який готує таких фахівців. Зараз, коли банківська система переживає етап бурхливої цифровізації, коли потрібні абсолютно нові фахівці – цих людей немає. Їх потрібно вчити, бо це – фінансова безпека кожного громадянина України й безпека держави. Ми маємо багато планів, які хотіли втілювати з Міністерством цифрових технологій, Міністерством у справах ветеранів, Міністерством оборони. Це такі проєкти, які унікальні для України й мають стратегічне значення”, – пояснює Кузнєцова.

В університеті сподіваються, що уряд перегляне й відкличе розпорядження щодо приєднання.

Довідково. Університет банківської справи входить у десятку найсильніших економічних закладів України. З 1940 року готував фахівців для Національного банку і був до 2015 року в системі Нацбанку України. Тут готують фахівців, які необхідні фінансово-кредитній системі.

Зараз тут навчається майже 900 студентів, аспірантів, докторантів.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України реорганізувало Університет банківської справи у Львові та приєднало його до Львівського національного університету імені Івана Франка.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

10 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

11 години тому