Раритетні артефакти – бронзові атрибути воїна-кімерійця, що належать до середини чи другої половини VIII ст. до н. е., – презентували у Львівському музеї історії релігії.
Про це повідомляє Укрінформ.
“Церемоніальний шолом, виготовлений етруськими майстрами, пишно декорована давньогрецька пласка жертовна чаша – фіала, елементи колісничної упряжі – всі ці артефакти, датовані серединою-другою половиною VIII ст. до н. е. Безцінні експонати передав музею невідомий, який викупив їх через Інтернет. Його умова, що раритети будуть виставлені в експозиції, а також стануть предметом наукового дослідження і будуть описані в монографії, яку присвятять світлій пам’яті матері цього мецената”, – розповів доктор історичних наук Микола Бандрівський.
За словами вченого-археолога, такими експонатами могли б пишатися Лувр, Британський музей чи будь-який інший музей світу. Адже це – один із найбільш ранніх зразків захисного озброєння на території Центральної Європи, збережений у такому гарному стані.
Бандрівський зазначив, що такі етруські шоломи відомі в Європі лише на Апенінському півострові й на заході України.
Як вважають науковці, знайдені речі могли належати особі вершницької аристократії, представники якої оточували себе вишуканими й елітарно-знаковими обладунками.
Найближчим часом унікальні обладунки, згідно з побажанням дарувальника, віддадуть на спектральний аналіз у лабораторію Львівської політехніки.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу