Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів “Оберіг” – інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОВА.
Основними завданнями Реєстру є ідентифікація призовників, військовозобов’язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України. Реєстр забезпечує можливість комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань, створених відповідно до законів України, особовим складом як у мирний час, так і в особливий період.
“Важливо розуміти, що актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом взаємодії між Реєстром та інформаційно-телекомунікаційними системами, реєстрами, базами даних, держателями такими як Центральна виборча комісія, Державна податкова служба, Державна міграційна служба, Міністерство юстиції, Міністерство внутрішніх справ та інші. Це означає, що навіть якщо військовозобов’язаний не оновив свої військово-облікові дані, то інформація про нього, попри все, формується на основі вищезгаданих джерел. Тому, щоб дані військовозобов’язаного були актуальні, їх краще оновити особисто.” – акцентував керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.
Відповідно до “Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів” органи ведення Реєстру збирають відомості на основі даних, які їм надають самі призовники, військовозобов’язані, резервісти, а також органи виконавчої влади, інші державні установи, органи влади Автономної Республіки Крим, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, заклади освіти (незалежно від форми власності та підпорядкування), ТЦК та СП, і військові частини.
Виправлення недостовірних даних у Реєстрі, а також внесення або виключення з нього призовників, військовозобов’язаних та резервістів, в тому числі тих, хто звільнений з військової служби та має право на пенсію, здійснюється на підставі розгляду їхньої вмотивованої заяви з поясненням причин, визначених законодавством, яка подається до органів ведення Реєстру.
Призовники, військовозобов’язані та резервісти можуть отримати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе (внесені до Реєстру) після особистого звернення та подання письмового запиту (із зазначенням ПІБ, місце проживання (місце перебування) та реквізитів документа, що посвідчує особу) до органу ведення Реєстру. Також можливе подання запиту в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, який реалізує державну політику у сфері цифровізації.
Статистика