Сьогодні у Львівській ОДА відбувся брифінг щодо епідситуації на Львівщині, спікером на якому була в.о. генерального директора Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.
Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА, пише “Четверта студія”.
Наталія Іванченко повідомила, що за вчорашню добу на Львівщині проведено максимальну кількість досліджень ПЛР – 4384, з них позитивними виявилися – 1668.
«Згідно критеріїв, які визначають зону епідемічної небезпеки, по трьох показниках Львівщина перевищує встановлені нормативні показники, тому ми стійко залишаємось в червоній зоні епіднебезпеки. Звичайна маска, соціальна дистанція, гігієна рук – це ті елементарні речі, які на сьогоднішній день комусь можуть врятувати життя», – зазначила в.о. гендиректора Львівського ОЛЦ.
Окрім того, збільшується частка людей серед хворих, які потребують госпіталізації. На стаціонарному лікуванні зараз перебуває 3252 людини (це 71,47% завантаженості лікарень).
Наталія Іваненко зазначила, що на разі немає місць в Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні, але місця є у Львівській лікарні швидкої допомоги та у Львівському військовому госпіталі. Вона також додала, що сімейний лікар повинен мати координати, зокрема, екстреної медичної допомоги, яка скоординує, куди саме госпіталізувати пацієнта. На жаль, не завжди вдається госпіталізувати пацієнта саме в той заклад, в якому він би хотів перебувати.
Також керівниця лабораторного центру наголосила на тому, що потрібно пам’ятати про профілактику неіфекційних захворювань:
«Окрім коронавірусу, ще є неінфекційні хвороби, які теж розповсюджуються серед населення. Зокрема, Львівщина належить до регіонів, з малим вмістом йоду у питній воді. Коли людина тривалий час недоотримує йод, це може призводити до порушення роботи щидовидної залози, до порушення інтелектуальних та розумових здібностей, до відчуття постійної загальної втоми, до порушення перебігу вагітності, загалом до порушення обміну речовин. Щоб не допустити загострення йододефіциту, всім людям рекомендовано вживати саме йодовану сіль. Така масова профілактика може захистити людей від виникнення йододефіциту».