В Україні 30 вересня відзначають День усиновлення. Служба у справах дітей Львівської облдержадміністрації підбила підсумки щодо ситуації з влаштування дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування області.
Як пише “Четверта студія”, про це повідомляє Львівська ОДА.
Зараз у Львівській області на обліку в службах у справах дітей перебувають 2183 дитини-сироти та дитини без батьківського піклування, з них 1650 – під опікою.
«В області функціонують 37 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 263 дитини. Також на території області є 80 прийомних сімей, в яких виховуються 150 дітей», – начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис.
За його словами, станом на 1 вересня у Львівській області усиновили 31 дитину. Торік цей показник був меншим, оскільки у той період кількість усиновлених дітей склала 21 дитину.
Також у 2021 році на території області створили два дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ) – у селі Мокротин (Львівський район) і в місті Борислав (Дрогобицький район).
До слова, найближчим часом у Великих Мостах відкриють ще один дитячий будинок сімейного типу, який стане вже третім відкритим цьогоріч на Львівщині. Також планують відкрити ДБСТ у селі Наварія.
В області від початку року створили 4 прийомні сім’ї: у Львові, Стрийському та Самбірському районах. А також розвивають нову послугу – патронатна сім’я.
«Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, завдання якої полягає у тому, аби мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Завдяки цьому діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію», – додав Володимир Лис.
У Львівській області станом на сьогодні перебуває 100 пар-кандидатів в усиновлювачі.
Нагадаємо, від початку року Львівський обласний центр соціальних служб організував 7 навчань для кандидатів в прийомні батьки, усиновителі, опікуни та батьки-вихователі, які охопили 140 осіб. У результаті, усі кандидати, які пройшли навчання отримали довідки та рекомендації про їх внесення до електронного банку даних потенційних прийомних батьків.
«Нещодавно завершився ще один курс підготовки для тих, хто має намір усиновити дитину. Батьки мають вміти знаходити контакт з дитиною, адже здебільшого, такі діти не мають досвіду у спілкування, не достатньо соціалізовані. Саме тому з потенційними усиновлювачами працюють психологи, медики, соціальні працівники», – зазначив керівник Львівського обласного центру соціальних служб Ярослав Бордіян.
До кінця року планують провести ще два таких навчання для потенційних усиновлювачів.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу