Новини

У Кривому Розі розбили “голову Лєніна”

У суботу ввечері в Кривому Розі біля пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій активісти розбили скульптурну голову Лєніна. Про це інформує “Радіо Свобода” з посиланням на одну з організаторів акції Тетяну Соловйову.

“Активісти молодіжної організації “Сокіл” принесли “голову Леніна”. Це голова з пам’ятника, який раніше стояв на околиці Кривого Рогу і був скинутий в рамках «народної декомунізації”, оскільки влада декомунізацію в місті майже не проводила. Символічно – оскільки Лєнін привів комунізм, який і влаштував голодомори, – ця голова була розбита як встановлення історичної справедливості”, – сказала Тетяна Соловйова.

Молоді люди розтрощили “голову Лєніна” кувалдою. Пізніше уламки викинули в смітник.

Як розповіла Тетяна Соловйова, цього дня у Кривому Розі активісти також провели мовчазну ходу та мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та панахидою, учасники акції також прочитали вірші про Голодомор. У заході взяли участь члени ВО “Свобода” та низки громадських організацій – “Сокіл”, “Самооборона Кривбасу», “Інгульська паланка Війська запорізького низового”, “Правий сектор”, “СічКР”, “Просвіта”.

У лютому 2016 року в Дніпропетровській облдержадміністрації повідомили, що в області в рамках декомунізації демонтували 116 пам’яток та перейменували понад 1,8 тисяч вулиць. Тоді ж в ОДА зазначили, що Кривий Ріг не розпочав “декомунізацію”: у місті не змінили жодного топоніму.

За даними істориків, Дніпропетровська область є однією з тих областей, які найбільше постраждали від Голодомору 1932-33 років. В останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

14 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

15 години тому