Майстри завершили роботи по виготовленню і монтажу каплиці в Крехівському Монастирі.
Як пише “Четверта студія” з посиланням на Дивись.Інфо, про це у соцмережі Фейсбук написав майстер Мар’ян Галипчак.
Нагадаємо, у травні цього року, внаслідок буревію, у лісі була зруйнована капличка і статуя Матері Божої. Довідка Крехівський василіанський монастир Святого Миколая у с. Крехів Жовківського району Львівської області. Заснований як православний у 1612 році. Пам’ятка архітектури національного значення 17 — 18 століть.
Засновниками Крехівського монастиря вважаються ченці Києво-Печерської Лаври Йоіл та Сильвестр. Вони у 1590-х роках поселились у вирубаній в скелі печері за 12 км від м. Жовкви. З часом ченців стало більше, за підтримки магната Станіслава Жолкевського вони збудували неподалік від печери церкву св. Петра і Павла, пізніше церкву Преображення і Троїцьку церкву.
У 1721 році Крехівський монастир став греко-католицьким. З цього часу ще більше посилюється його релігійне значення. З дерев’яного його перебудували на мурований.
Між 1721 та 1751 роками побудована нова мурована церква Св. Миколая. На початку 1990-х років вона була переосвячена на церкву Преображення Господнього. Монастир славився своїми чудотворними іконами, яких у Крехові було чотири: три ікони Богородиці (одна з Верхрати) та ікона святого Миколая Великого.
Відродження святині наступило 29 серпня 1990 року. Тоді до Крехова повернулися ченці оо. Василіяни, що прибули з Гошівського монастиря. На середину 90-х років у Крехівському монастирі мешкало понад 80 братів, які з’їхалися майже з усієї України. У 2004 році в межах монастиря постала дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці та нова дзвіниця. Побудована в стилі українського бароко за проєктом архітектора С. Цимбалюка.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу