Депутати Львівської обласної ради заслухали та взяли до відома звіт начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області полковника поліції Василя Віконського за перше півріччя 2020 року. Про це інформує відділ комунікації поліції Львівської області, пише Четверта студія.
«Основним критерієм оцінки роботи поліції є довіра мешканців, а основними завданнями поліцейських є не просто протидія злочинності чи охорона правопорядку, а постійна взаємодія з населенням і створення безпекового простору, в якому кожна людина почуватиме себе захищеною. Тому ми продовжуємо активно впроваджувати в роботу організаційну стратегію «community policing», яка заохочує співробітництво поліції та громад на засадах партнерства», – зазначив на початку доповіді очільник поліції Львівщини.
Одним із найуспішніших проєктів поліції Львівщини є й проєкт «Поліцейський офіцер громади», який реалізовується у співпраці з міжнародними партнерами. В рамках проєкту між поліцію Львівщини та окремими об’єднаними територіальними громадами вже підписані меморандуми про співпрацю, розпочато подачу анкет кандидатів у 22 об’єднані територіальні громади на 41 вакантну посаду поліцейських офіцерів громад. Невдовзі в кожній ОТГ Львівщини буде свій поліцейський офіцер громади.
«Ще один проєкт, який успішно запроваджений поліцією у Львівській області, – це мобільні групи реагування на факти домашнього насильства. За шість місяців 2020 року працівники цих груп здійснили 1439 виїздів та прийняли 1044 заяви, за результатами опрацювання яких складено 465 протоколів про адміністративні правопорушення, винесено 590 термінових заборонних приписів стосовно кривдників, а також оформлено 90 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень», – підкреслив Василь Віконський.
Окремо очільник поліції Львівщини розповів про проєкт «Поліція діалогу», в рамках якого до проведення більше ніж 10 тисяч масових заходів на Львівщині було залучено 725 груп превентивної комунікації, які забезпечували постійний діалог з організаторами та учасниками акцій.
Також Василь Віконський нагадав про створення 32 нових підрозділів дізнання – головним завданням дізнавачів є здійснення досудового розслідування кримінальних проступків, що значно розвантажило слідчих та підвищило якість розкриття та розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів.
Крім того, Василь Віконський розповів про зменшення часу реагування поліцейськими на звернення громадян та розвиток системи відеонагляду у Львові та інших населених пунктах області.
Пріоритетним завданням для поліцейських залишаються запобігання вчиненню злочинів щодо дітей, а також превентивна робота та зменшення кількості безпритульних дітей та дітей, які не отримують належного догляду, забезпечення їх соціального та правового захисту, а також притягнення до відповідальності осіб, які втягують неповнолітніх у протиправну діяльність. Від початку року на Львівщині поліцейські розшукали 197 дітей.
Значна увага приділяється й превентивній роботі щодо виявлення та припинення адміністративних правопорушень. Протягом поточного року складено 24616 адміністративних матеріалів, накладено штрафів на суму більше 21 млн. гривень.
Є значні досягнення у розкритті злочинів, пов’язаних з нелегальним обігом деревини, кримінальних правопорушень у сфері земельних відносин, злочинів, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, хабарництва, наркозлочинності, кіберзлочинності тощо.
«Загалом, співробітникам служб та підрозділів Головного управління Національної поліції України у Львівській області вдалось не лише стабільно утримувати криміногенну ситуацію під контролем, а й досягати в окремих напрямках роботи кращих результатів, ніж в інших регіонах України», – підсумував очільник поліції Львівщини.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу