На високогір’ї Карпат – пік цвітіння рододендрона карпатського. Квіти у народі називають червоною рутою.
Про це повідомляє Ungvar.in.ua, пише “Четверта студія”.
Рододендрон цвіте на Мармароському та Чорногріському масивах, а також місцями на Свидовці, Чивчині, у Горханах. Рослина занесена до Червоної книги України.
Довідка: Рододендрон карпатський, Кочі, східнокарпатський, або миртолистий (Rhododéndron myrtifólium Schott & Kotschy) — вічнозелений гарноквітучий чагарничок, поширений у горах Східної Європи і зокрема в Україні вид роду рододендрон (Rhododendron) родини вересових (Ericaceae). Занесено до Червоної книги України. Рододендрон карпатський трапляється на Балканах (Родопи), у Східних і Південних Карпатах, зокрема в Болгарії, Македонії, Румунії і в Україні. Східно-південно-карпатсько-балканський субендемік.
В Україні зростає на північній межі свого поширення. Занесений до Червоної книги під ІІ категорією охорони[4]. В Україні росте на субальпійських та альпійських луках поміж заростями сосни гірської та ялівцю сибірського на висотах 1600–2050 м. Характерний для Ґорґан, Свидовця (лише у масиві Близниці), Чорногори (досить звичайно), Мармароського масиву і Чивчин.
Статистика