Комісія охорони здоров’я та соціального захисту підтримала розпис використання коштів виділених з бюджету розвитку у 2021 році, як внесок у статутний капітал КНП «Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова».
Про це інформує депутатський портал ЛМР, пише Четверта студія.
За словами очільниці управління охорони здоров’я Лесі Кобецької, передбачено 11 млн 200 тис грн для закупівлі обладнання через лізинг для реанімації, в т.ч. ШВЛ, та для нейрохірургічного відділення. Також у дитячій лікарні планують створити Центр кохлеарної імплантації, єдиний центр для всієї Західної України. Цей центр зможе повертати дорослим та дітям слух.
На думку заступника голови комісії Гната Герича, цей центр може вирішити багато соціальних питань, оскільки цим напрямком в Україні мало хто займається.
«Крім цього, центр може створити новий медичний напрямок не тільки в межах України, але й розвине лікувальний заклад, який буде мати можливість освоїти нові медичні технології. Окрім цього, ми погодили закупівлю реанімаційного обладнання у 8-у лікарню, оскільки там невелике реанімаційне відділення. Воно потребує потужного переоснащення в час ковіду ».
Також комісія погодила внесення змін до ухвали «Про затвердження Програми соціального захисту дітей, які хворіють на рідкісні орфанні захворювання».
Як повідомив начальник управління соціального захисту Ігор Кобрин, внесення змін до програми дозволить спростити процедуру призначення щомісячної адресної соціальної виплати, а також впорядкувати перелік документів, які підтверджують наявність у дитини захворювання.
Станом на 10.06.2021 року проводиться виплата у розмірі 10 тисяч грн 17-ом дітям.
Крім цього, члени комісії підтримали Колективне звернення Львівської обласної організації політичної партії «Демократична сокира» та БО «БФ допомога ветеранам АТО «Фенікс» щодо винесення звернення на пленарне засідання Львівської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками щодо приведення українського законодавства у відповідність до Єдиної Конвенції про наркотичні засоби 1961 року, яку Україна ратифікувала у 2001 році.
На думку депутатки Оксани Маруняк, місцеві депутати мають спонукати центральну владу гармонізувати законодавство у відповідність з міжнародними документами, нормативними актами, які наша країна уже раніше ратифікувала.
«Якщо країна рухається в Європу, треба брати собі на озброєння досвід демократичних країн. Йдеться про те, що медичний канабіс треба вивести з переліку важких наркотичних засобів, які заборонені. Тоді медичний канабіс для використання в медичних цілях буде дозволений. Цю ініціативу підтримують медики, профільне міністерство, ветерани АТО, які потребують цього медичного засобу для знеболення, лікування після поранень».