У частині Рівного через скаженого кота запровадили карантин. У небезпечній зоні працівники Держпродспоживслужби провели дезінфекцію та вакцинували домашніх тварин від сказу. Рішення про запровадження карантину прийняли після того, як в одному з дворів на вулиці Корнинській виявили скаженого кота. Про нього у Держпродспоживслужбу повідомив рівнянин, який 10 вересня став свідком бійки кота і собаки.
Як пише “Четверта студія” з посилання на Zaxid.net, чоловік приїхав 10 вересня у гості до родичів і на їхньому подвір’ї став випадковим свідком бійки між псом родичів та чужим котом.
Він кинувся розбороняти тварин. У результаті кіт загинув, а чоловік дістав подряпини від нього. У неділю, 12 вересня, він звернувся у Держпродспоживслужбу, аби там провели дослідження, чи кіт не був скажений. Наступного дня сказ підтвердили лабораторно.
«Собака був вакцинований, а чоловік звернувся у лікарню», – повідомив «Суспільному» начальник Рівненського міського управління Держпродспоживслужби Анатолій Сасовський.
Того ж дня на подвір’ї провели дезінфекцію. Рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії, засідання якої відбулося 14 вересня, було визначено небезпечну зону: вулиця Корнинська від перетину з вулицею Чорновола до перетину з трасою Київ–Чоп, далі межа зони проходить по трасі до перетину річки Устя, до вулиці Чорновола і до перетину з Корнинською. У частині цієї зони оголошено карантин.
Працівники Держпродспоживслужби обійшли усі двори у небезпечній зоні і зробили щеплення від сказу котам та собакам. Тим, кого не застали вдома, залишили оголошення про те, де можна щепити своїх тварин. Вакцина від сказу є безкоштовною.
У карантинній зоні заборонено проводити виставки тварин та вивозити їх за межі цієї зони. Обмеження триватимуть протягом двох місяців.
Подряпаного скаженим котом чоловікова вакцинують, адже сказ — це смертельна інфекція.
Зазначимо, що від початку 2021 на Рівненщині зафіксовано 20 випадків сказу у тварин.
Стрічку обрали для показу в межах заходів до «1000 днів спротиву»