У неділю, 14 лютого, у Будинку воїна відбудуться покази документальних фільмів про дні Майдану та війну на Сході.
Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради, пише Четверта студія.
Майданчик для перегляду фільмів надав Олег Височанський, директор Будинку воїна, місця, де всі, хто дотичний до війни, а також патріотично налаштовані люди можуть зібратись та обговорити різні питання й підтримати один одного. Покази присвячуються людям, які віддано захищали державний суверенітет України та з честю віддали за неї життя.
Головним автором, режисером та натхненником цих фільмів є Дмитро Гонтаренко, учасник російсько-української війни.
“Події на Майдані не могли пройти мене осторонь, як і багатьох інших людей. Коли загинув Олег Ушневич, накрив біль, шок, так як значну частину свого життя я проводив на Західній Україні, хоча особисто з цих хлопців нікого не знав. Так з‘явились фільми про хлопців з Майдану. Потім був схід України. Останній раз потрапив під жорстокий обстріл, а потім бій.
Завдяки журналістці з Харкова Наталії Курдюковій з‘явився фільм «Бій за фасад…». Темою Афганістану цікавився ще до подій на Майдані в силу певних життєвих обставин. А тут людина мала за спиною вже одну війну, але кидає все та іде на іншу боронити Україну. Що спонукає? Так з‘явився «Сотник», — розповідає режисер фільмів Дмитро Гонтаренко.
Також у Будинку воїна учасники АТО/ООС можуть отримати психологічну, соціальну та юридичну допомогу. Наразі по спеціальній програмі там допомагають із придбанням пільгового житла для учасників АТО/ООС.
“Будинок воїна і є тим майданчиком, який слугує форпостом для зустрічей ветеранів, діючих військових та їх родин. Такі знакові події, як Революція Гідності, дні Майдану, дні вшанування кіборгів та інші, насправді, дуже об’єднують. Наприклад, зараз проходять дні Широкіно, і всі охочі можуть відвідати виставку фотографій, на яких можна побачити та відчути 2015 рік на Сході й приблизно уявити собі, що тоді там відбувалось. У цю неділю відбудеться показ документальних фільмів про Революцію Гідності та війну на Сході. Такі заходи об’єднують і мотивують до спільних конструктивних дій. Зараз ми реалізовуємо проєкт, який передбачає виховання патріотичної молоді Львівщини, залучаємо учасників російсько-української війни. Ми робимо те, що від нас залежить, і навіть більше. Якщо ми всі разом будемо працювати над спільною ідеєю, то ми отримаємо таку омріяну державу Україну”, — директор Будинку воїна зазначив Олег Височанський.