За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі кожна 10 дитина народжується передчасно. В Україні батьки таких немовлят можуть розраховувати на безоплатну медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій за пакетом «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках».
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу НСЗУ.
Так, у Львівській області за цим пакетом із Національною службою здоров’я законтрактовані 4 медзаклади, розташовані у Львові. Від початку 2024 року в них отримали медичну допомогу вже майже 900 передчасно народжених немовлят.
«НСЗУ сплачує за пролікований випадок 8 735 грн. До ставки застосовують близько 20 коригувальних коефіцієнтів, залежно від складності випадку – маси тіла дитини, необхідності проведення операцій, періоду перебування на ШВЛ тощо. Максимальна сума, яку може отримати медзаклад, – близько 551 тис. грн – за лікування немовляти із вагою менше 750 грамів при госпіталізації із потребою суттєвих загальних втручань», – говорить директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.
Які послуги покриваються цим пакетом:
огляд та консультації необхідних лікарів;
інтенсивна терапія новонароджених;
цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;
розширений скринінг на наявність вроджених захворювань;
своєчасне знеболення;
киснева підтримка;
лікувальна гіпотермія;
вакцинація згідно з календарем щеплень;
психологічна допомога батькам;
підтримка грудного вигодовування;
забезпечення дитини спеціальним харчуванням;
забезпечення лікарськими засобами, медичними виробами та витратними матеріалами тощо.
Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетом з неонатальної допомоги передчасно народженим немовлятам, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Львівська) та групу послуг («8 Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках»).
Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.
Статистика