«Для нас головне – забезпечити, щоб рівень соціальних стандартів (насамперед зарплат і пенсій) зростав більш високими темпами, ніж інфляція. Це наша принципова позиція, це є одним із пріоритетів, у тому числі бюджету 2018 року», – сказав Розенко.
Він нагадав, що у 2017 році зростання реальної заробітної плати на 20% випередило рівень інфляції.
«У минулому році ми мали зростання реальної заробітної плати (це вже мінус інфляційні процеси) приблизно на 20%. Це величезний показник. Тобто у 2017 році зростання зарплат на 20% випередило рівень інфляції», – підкреслив віце-прем’єр-міністр.
Він також зазначив, що внаслідок підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн та підвищення зарплат усіх категорій працівників зросли доходи до бюджету Пенсійного фонду України, що дало можливість позапланово, з 1 жовтня 2017 року, здійснити осучаснення пенсій.
«Так само ми будемо діяти і в 2018 році: є прогнозовані параметри Державного бюджету, є прогнозоване зростання соцстандартів, але як тільки ми побачимо, що економіка зростає енергійніше, що у нас з’являється додатковий ресурс у бюджеті Пенсійного фонду і Державному бюджеті, ми, безумовно, ці додаткові кошти відразу спрямуємо на підвищення зарплат і пенсій», – запевнив Розенко.