У зв’язку з постійними відключеннями світла по Україні виникають проблеми з роботою банків, магазинів, різних установ тощо. Скільки триватимуть відключення світла в Україні – ніхто не може спрогнозувати точно, тому до блекауту краще підготуватися заздалегідь. Про це повідомили в Уніан.
Бували ситуації, коли люди нічого не могли купити, тому що через відсутність світла та зв’язку не працювали банківські термінали.
Чи працюватимуть банки під час блекауту – відповідь Приватбанку та monobank
У Приватбанку розповіли, що частина їх відділень будуть працювати під час блекаута – їх всього 100. Тут працюють банкомати і термінали, а також можна буде отримати необхідні послуги. Решта ж відділення банку будуть відкриватися в залежності від наявності струму.
Так, засновник найпопулярнішого мобільного банку в Україні Олег Гороховський запевнив, що команда готова до тривалих відключень світла й картами можна буде розрахуватися в магазинах, які працюють на генераторах. Українців запевнили, що мобільний додаток та всі основні сервіси оплати будуть доступні.
До блекауту підготувалися і системи інших банків, які є в Україні.
За даними НБУ, без світла по всій Україні повинні працювати понад тисяча відділень банків.
Дізнатися, які банківські відділення працюють, можна на спеціальній інтерактивній карті НБУ за посиланням.
Експерти відповіли, скільки грошей потрібно мати на випадок блекаута
Економічні експерти сходяться на думці, що мінімальний період, на який необхідно мати готівкові кошти під час блекаута, – тиждень. Щоб розрахувати потрібну суму, необхідно витрати за місяць розділити на кількість днів в ньому – так ви дізнаєтеся середні витрати в день. Дану суму необхідно помножити на сім – так ви дізнаєтеся, скільки готівки необхідно на тиждень блекаута.
Що стосується максимального періоду, то це вже залежить від можливостей зберігати накопичення в готівці, але не менше двох-трьох місяців. Відкладених коштів повинно вистачити на покриття базових потреб всіх членів сім’ї в зазначений період.
Яку валюти краще зберігати на чорний день
Готівкові кошти не можна зберігати в якійсь одній валюті. Для зручності бажано частину коштів зберігати в гривні, частину в доларах та частину в євро, якщо є така можливість.
У разі, якщо грошей не багато, то варто вибрати найбільш стабільну та ліквідну валюту. В цьому випадку найкраще для себе визначити, яка валюта зручніше – долар чи євро.
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова